Zamość nagrodzony w konkursie!

0
410
fot. UM Zamość
GAIA

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk odebrał z rąk Prezesa Zarządu PGE Dystrybucja S.A. oraz członka Zarządu PTPiREE Marcina Kowalczyka statuetkę i czek w wysokości 15 tysięcy złotych za zwycięstwo w konkursie „Samorząd przyjazny energii” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2019 r. zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Jury doceniło Zamość za „ […] sprawną realizację modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie miasta poprzez wymianę słupów i opraw oświetlenia ulicznego na nowe w technologii ledowej, przez co zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej oraz koszty związane z utrzymaniem oświetlenia na terenie miasta. Władze Miasta realizowały projekty wpływające przede wszystkim na poprawę niskoemisyjności poprzez ograniczanie CO2. Miasto od pięciu lat w ramach działań naprawczych dofinansowuje z własnych środków wymianę starych pieców przez mieszkańców, co wpływa na znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza”.

źródło: UM Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments