Dwie pijane kobiety dachowały volkswagenem na polu

0
3493
fot. KPP Krasnystaw
GAIA

W środę (16 września) w miejscowości Chorupnik (gmina Gorzków) kierująca volkswagenem 41-latka straciła panowanie nad kierownicą i dachowała na pobliskim polu. Pojazdem podróżowały dwie kobiety, obie miały po 2 promile w organizmie.

Wczoraj po godzinie 13:00 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w miejscowości Chorupnik. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, samochodem osobowym marki Volkswagen golf prawdopodobnie kierowała 41 – latka z gminy Żółkiewka, która nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na pobliskim polu.

– Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wraz z nią pojazdem podróżowała  51 – letnia mieszkanka gminy Żółkiewka. Kobieta także była nietrzeźwa, miała niespełna 2 promile alkoholu w organizmie. – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz, rzecznik prasowy KPP w Krasnymstawie

Podróżującym Golfem kobietom na szczęście nic się nie stało. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Krasnystaw

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments