Kierował BMW, miał ponad 2 promile

0
310
Fot. Policja
- reklama-

61-latek wsiadł za kierownicę BMW mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, jak okazało się podczas kontroli drogowej samochód, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W minioną sobotę w miejscowości Gromada, gmina Biłgoraj około godziny 21:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej Komendy, zatrzymali do kontroli BMW. Kierujący samochodem 61-latek z gminy Biłgoraj, jak wykazało przeprowadzone przez mundurowych badanie, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kierowcy, którzy łamią obowiązujące przepisy drogowe stanowią potencjalne zagrożenie dla uczestników ruchu. Alkohol za kierownicą, poza tym, że jest niedozwolony prawnie to również stanowi zagrożenie. Kierujący na „podwójnym gazie” nie jest w stanie właściwie ocenić sytuacji na drodze i podjąć bezpiecznych decyzji.

KPP Biłgoraj

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments