Bułgar zatrzymany za handel sportowymi ubraniami

0
537
policja
- reklama-

Prawie 300 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Towar na giełdzie w miejscowości Mokre oferował do sprzedaży 56-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.

 

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzili wczoraj działania na terenie giełdy w miejscowości Mokre. Wymierzone były w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Mundurowi zauważyli stoisko handlowe, na którym do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania. Łącznie zabezpieczyli blisko 300 sztuk bluz sportowych oraz koszulek, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 56-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy. Usłyszy zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej.

Za obrót towarami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

                                         

                                                                                                                                   KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments