Zawodnicy UKS ,,Sorga” Zamość na Mistrzostwach Polski w Sumo

0
960
Materiał nadesłany

Mistrzostwa Polski w Sumo odbyły się 5-6 września 2020 roku w Krotoszynie. Zawodnicy UKS Sorga zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Pierwszy złoty medal dla Zamościa zdobył walczący w  U-21, w kategorii  wagowej  do 70 kg Łukasz Naworol . W następnej kategorii wagowej do 85 kg wyczyn brata- bliźniaka powtórzył Mateusz, a Kacper Machalski zajął 3 miejsce. W mistrzostwach U- 23 mistrzynią Polski została walcząca w kategorii wagowej do 50 kg Marta Gruszkiewicz, Mateusz Naworol był 3. W wadze do 77 kg, a złoto w swojej wadze do 85 kg zdobył Kacper Machalski uzupełniając kolekcję medali z wszystkich kruszców na jednych zawodach.W mistrzostwach seniorów swój pierwszy medal, i to srebrny, wywalczyła Marta Gruszkiewicz w wadze do 50 kg, Mateusz Naworol był 3. w wadze do 77 kg, a 5. miejsce wywalczyła Diana Dziuba w wadze + 80 kg. Ryszard Radliński w trakcie ceremonii otrzymał dyplom potwierdzający uzyskanie stopnia trenera klasy drugiej dyscypliny sumo.

Poprzedni artykułHrubieszów będzie świętował. Na “Rubienaliach” wystąpią Pruderia oraz Nowator. [PROGRAM]