Zamojskie ZOO zaprasza na wystawę „PoZOOry mylą”

0
458
- reklama-

Przez najbliższy miesiąc (11 wrzesień-11 październik 2020) na piętrze pawilonu dużych drapieżników w zamojskim ogrodzie zoologicznym prezentowana będzie wystawa pt. „PoZOOry mylą”. Powstała ona w  związku z obchodami TYgodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, które miały miejsce w dniach 9 -15 marca 2020r. i jest ich kontynuacją w ramach kampanii #chronimyGINĄCEgatunki.

Ta wspólna akcja polskich ogrodów zoologicznych ma na celu przedstawienie ważnej roli jaką pełnią współczesne ogrody zoologiczne w ochronie i ratowaniu zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem oraz w dbaniu o bioróżnorodność naszej planety. Akcja ta zyskała poparcie Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA).

Wystawa „PoZOOry mylą” jest integralną częścią tego przedsięwzięcia.

Na planszach zaprezentowano 11 ambasadorów TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów z 11 pol-skich zoo. Na dwunastej planszy „PoZOOry mylą” przypominamy, że wspólnie #chronimyGI-NĄCEgatunki przez 365 dni w roku od wielu lat, a zoo to NIE cyrk, NIE menażeria i NIE schro-nisko.

Ambasadorami akcji są zwierzęta, mieszkańcy ogrodów zoologicznych, przedstawiciele gatunków zagrożonych wyginięciem w środowisku naturalnym.

Ambasadorem naszego zamojskiego zoo jest tygrys amurski – Wincent.

Wystawa „PoZOOry mylą” od połowy marca 2020 r. prezentowana była w galerii „W-Z” przy placu Zamkowym, a następnie w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.
Zamość jest kolejnym miejscem, w którym można ja zobaczyć.

Wystawa jest bezpłatna, jednak aby ją obejrzeć, należy zakupić bilet wstępu do zoo.

Więcej o ambasadorach kampanii #chronimyGINĄCEgatunki można dowiedzieć się z elektronicznej wersji specjalnego wydania warszawskiego „Kuriera zoo” z marca 2020r.

Pliki do pobrania

źródło: ZOO Zamość

119117053 3425509514195089 1345579341330924687 o Zamojskie ZOO zaprasza na wystawę "PoZOOry mylą"

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments