Zamość: Kierowca forda nie zatrzymał się na „STOP-ie” i spowodował wypadek

0
1222
fot. KMP Zamość
- reklama-

34-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Powodem było zderzenie jej samochodu z osobowym fordem, którego kierujący na skrzyżowaniu zignorował znak Stop i nie ustąpił jej pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Waryńskiego

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny komendy natychmiast skierował tam policjantów. Przyjechali również strażacy z PSP w Zamościu i załoga karetki pogotowia.

– Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że 55-latek kierując fordem jechał ul. Ogrodową, na skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na ul. Waryńskiego, którą poruszała się kierująca osobowym Renault. 34-latka za kierownica Renault nie zdążyła zareagować, doszło do zderzenia samochodów. – relacjonuje st. asp Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Po tym 34-latka z gm. Zamość z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno mieszkaniec gminy Tarnawatka, który kierował fordem, jak i 34-latka byli trzeźwi. W wyniku wypadku poważnie uszkodzone zostały samochody, nie nadawały się one do dalszej bezpiecznej jazdy, dlatego też policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

W miejscu, gdzie doszło do zdarzenia pracowali policjanci dochodzeniowo – śledczy wraz z technikiem kryminalistyki, zabezpieczali ślady, wykonali oględziny. Teraz mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments