Malowane światłem w Galerii Wieszak

0
698

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę pt. „Malowane światłem” autorstwa Elizy Chadaj i Krystiana Strupieniuka, którą będzie można oglądać od 10 IX do końca miesiąca w szkolnej Galerii Wieszak w II LO.

Wystawa pt. „Malowane światłem”to projekt zrealizowany w 2019 rokuw Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw” istniejącej przy S.M. im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Powstał on w ramach zajęć warsztatowych, których ideą było założenie nawiązujące do definicji fotografii (fotografia – rysowanie za pomocą światła) i rozważań nad ludzką egzystencją. Założeniem projektu było to, aby fotografie nie były efektem pracy w programach komputerowych tylko kreatywności i umiejętności posługiwania się światłem. Powstały prace, które przenoszą nas w niezwykły i magiczny świat ludzkich emocji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Każda z prac to oddzielna historia, nad którą warto sięzastanowić. Projekt będzie prezentowany w trzech odsłonach. Pierwsza jego część to fotografie dwóch autorów: Elizy Chadaj (absolwentka II LO w Zamościu) i Krystiana Strupieniuka (absolwent I LO w Zamościu). Projekt powstał pod kierunkiem Andrzeja Pogudza dzięki wsparciu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

Eliza Chadaj i Krystian Strupieniuk.

Eliza Chadaj i Krystian Strupieniuk – autorzy prac to uczestnicy zajęć Młodzieżowej Pracowni Fotografii Negatyw przy S.M. im. J. Zamoyskiego prowadzonej przez Andrzeja Pogudza. Swoje prace prezentowali na dwóch wystawach zbiorowych: „Na pograniczu reklamy” i „Portret w czerni” w Galerii Stylowy. Obydwoje fotografią interesują się od najmłodszych lat. Byli uczestnikami licznych warsztatów i spotkań artystycznych. Krystian od października swoją pasję będzie kontynuował na warszawskiej Akademii Fotografii.

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”

Jako jedna z nielicznych placówek w Polsce oprócz fotografii cyfrowej zajmuje się klasyczną fotografią czarno-białą, gdzie młodzież sama wywołuje filmy fotograficzne, a następnie wykonuje zdjęcia z użyciem powiększalników.
W programie jest realizowana nauka technik fotografii czarno-białej i barwnej. Na zajęciach młodzież poznaje historię fotografii i uczy się obsługi sprzętu fotograficznego. Ma możliwość także pracy w studio fotograficznym.

Zajęcia pozwalają nie tylko realizować swoje zainteresowania, ale również dają podstawy tym osobom, które przygotowują się na studia fotograficzne i dziennikarskie. Pracownia pod kierunkiem Andrzeja Pogudzabyła organizatorem licznych wystaw artystycznych,w tym także ogólnopolskiego festiwalu „Zamojski Tydzień Fotografii Młodych”.
Pracownia istnieje od 2005 roku przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Jej założycielem i instruktorem jest Andrzej Pogudz. Zajęcia odbywają się w czwartki od 17.00 do 19.00 na ul. Zamoyskiego 18 (piwnica – domofon 20).

[materiał nadesłany]

negatyw 2020 malowane swiatlem plakat Malowane światłem w Galerii Wieszak

Poprzedni artykułObrazy Dariusza Piekuta będą prezentowane na Biennale Malarstwa w Gdyni.
Następny artykułWarsztaty zapobiegania przemocy, konfliktom i wykluczeniu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments