Dwie kobiety okradzione na giełdzie w Mokrem

0
2664
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

O tym, jak łatwo paść ofiarą kieszonkowców przekonały się dwie kobiety, które wczoraj robiąc zakupy na giełdzie w podzamojskiej m. Mokre straciły portfele, pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o czujność.

Kieszonkowcy wykorzystując chwilową nieuwagę i roztargnienie kupujących dokonują kradzieży portfeli, pieniędzy i innych cennych przedmiotów. Tylko wczoraj podczas zakupów na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre dwie kobiety padły ofiarą kieszonkowców. Chwila nieuwagi dla 29-letniej mieszkanki gm. Rachanie zakończyła się utratą portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 400 złotych. W podobnych okolicznościach portfel, 600 złotych, prawo jazdy i dowód osobisty oraz kartę bankomatową straciła 30-latka z gm. Tomaszów Lubelski.

Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o rozwagę:

Nie kuśmy losu swoim nieostrożnym i nierozważnym postępowaniem. Bądźmy przewidujący i pamiętajmy, że robiąc zakupy portfel i torebkę zawsze należy mieć zamknięte, możliwie blisko ciała, najlepiej w zasięgu wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. “sztuczny tłok”- często sami kieszonkowcy tworzą „zamieszanie”, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić.” – przestrzegają mundurowi.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykuł,,Mój Zamość” konkurs z okazji 440 rocznicy założenia Zamościa
Następny artykułUtrudnienia w ruchu drogowym-przebudowa mostu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments