Zakończenie inwestycji i odznaczenia w „papieskim” szpitalu w Zamościu

0
1974
lublin.uw.gov

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zakończono inwestycję pod nazwą „Dobudowa budynku trzykondygnacyjnego z podpiwniczeniem do bloku A” i otworzono oddział kardiologiczny i kardiochirurgiczny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Drugim ważnym wydarzeniem dla szpitala jest wręczenie przez Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę odznaczeń państwowych pracownikom za sumienną pracę zawodową oraz za zasługi dla ochrony zdrowia.

-Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim dzisiaj uhonorowanym i podziękować państwu za pracę, która sprawiła, że dostąpiliście tego zaszczytu – zwrócił się do odznaczonych wojewoda Sprawka.

Koszt projektu, który miał na celu objęcie kompleksowej i skoordynowanej opieki nad pacjentem kardiologiczno-kardiochirurgicznym wyniósł 38 mln zł, z czego 32 mln zł to środki unijne, 3 mln zł pochodzą z budżetu województwa lubelskiego, a 2 mln zł z budżetu państwa.

– Wielki pokłon dla całej społeczności szpitala, całego zespołu, który opracował koncepcję budowy i rozpoczął to dzieło, marszałka i zarządu województwa lubelskiego – organu założycielskiego szpitala za podwójne finansowanie, a także dla pani dyrektor Małgorzaty Popławskiej i jej zespołu za dokończenie dzieła. Wspólny wysiłek tych wszystkich podmiotów sprawił, że jesteśmy pod wrażeniem otwieranego na nowo ośrodka w jakże wrażliwym zakresie lecznictwa szpitalnego – mówił wojewoda lubelski. – Niech to dzieło, które wpisze się w podniesienie jeszcze bardziej jakości i zakresu realizowanych świadczeń, zaowocuje wdzięcznością pacjentów i znakomitym odbiorem opinii publicznej. Życzę wspaniałych osiągnięć na miarę waszego patrona – życzył Lech Sprawka.

Źródło: lublin.uw.gov

Poprzedni artykułWarsztaty plastyczne w ramach projektu “Za horyzont wyobraźni”
Następny artykułBezpłatne badania usg węzłów chłonnych i ślinianek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments