17 – latek aresztowany za rozbój. Napadł na 15- latka i 12-latka

0
378

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Hrubieszowa, który odpowie za rozbój na 15 latku i usiłowanie rozboju na 12-latku. Nastolatek uciekł z ośrodka wychowawczego w Janowie Lubelskim i ukrywał się przed organami ścigania. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za rozbój oraz usiłowanie rozboju na dwóch nieletnich. Jak ustalono nastolatek oddalił się samowolnie z placówki opiekuńczo- wychowawczej w Janowie Lubelskim i ukrywał się przed organami ścigania.

W miniony weekend chłopak spotkał w miejscowym parku 15-latka i zapytał czy ma papierosy. Kiedy ten odpowiedział, że nie ma, napastnik przewrócił go i zaczął kopać w brzuch, a następnie ukradł mu telefon komórkowy.

Policjanci zatrzymali 17-latka i podczas czynności ustalili, że nastolatek w połowie lipca tego roku usiłował także dokonać rozboju na 12-letnim chłopcu. Złapał go za kark i przyduszając oburącz za szyję rzucił na żywopłot, chcąc od niego pieniędzy. Chłopcu jednak udało się uciec przed napastnikiem. Teraz 17-latek usłyszał już zarzuty za dokonane przestępstwa, a Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP Hrubieszów

Poprzedni artykuł100 lat Książnicy Zamojskiej. Podziel się wspomnieniami.
Następny artykuł5000 zł dla Bursy nr 2 na założenie ogródka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments