Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Transport dóbr i obrazów” autorstwa Andrzeja Górskiego.

0
350
Andrzej Górski

Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Transport dóbr i obrazów” autorstwa Andrzeja Górskiego odbędzie się 4 września 2020 roku o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz.

 

Transport dóbr i obrazów Zapraszamy do wizualnej podróży w czasie. Przenosimy się do drugiej połowy XIX wieku. Żaglowce, balony, czasy powstania styczniowego. Niezmienna przyroda. Wątki związane z religią, kapliczki, obrządki. Ludzie ze zdjęć spoglądają na nas przenikliwie. Jest coś uniwersalnego i ponadczasowego w tych obrazach. Pozwalają się zgubić w czasie. Zacieki, zatarcia i te drobne niedoskonałości sugerują, że patrzymy na stare zdjęcia.
Jeśli się uważnie wpatrzymy, znajdziemy elementy niepasujące do tego XIX-wiecznego świata. Krótki rękawek u żeglarza, nowoczesną sportową odzież u baloniarzy, współczesne oprawki okularów u jednego ze strażników grobu pańskiego. Przewidzenia? Ułuda przeszłości?
Kurator wystawy: Joanna Kinowska

Andrzej Górski, urodzony w 1973, absolwent PWSFiTv w Łodzi oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Andrzej Górski od siedmiu lat zajmuje się XIX wiecznymi technikami fotograficznymi. Stypendysta MKiDZN dla projektu o powstaniu styczniowym. O przedsięwzięciu został zrealizowany przez TVP Historia film z serii: Historia żywa. Fotografie były publikowane w magazynie National Geographic Polska.

Materiał nadesłany

 

Poprzedni artykułZamość: Zagrali dla Franka. Za nami mecz charytatywny o Puchar Wiceministra Sprawiedliwości. [FOTORELACJA]
Następny artykułJedna z dróg zamknięta z powodu remontu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments