Rolnicy z Gminy Krasnobród podziękują za tegoroczne plony

0
368

Diecezjalno – Gminne Święto Plonów odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę września, tj. 13.09.2020 r. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Podobnie jak wiele innych uroczystości, tak i dożynki, ze względu na ograniczenia związane z Covid-19, będą miały inny przebieg niż dotychczas.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników Święta Plonów organizatorzy, którymi są: Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Duszpasterz Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Burmistrz Krasnobrodu, zdecydowali o znacznie skromniejszej formie organizacyjnej wydarzenia. Nie będzie tradycyjnego korowodu dożynkowego. Delegacje z wieńcami będą gromadziły się od razu na placu przy sanktuarium, gdzie odbędą się uroczystości, a nie jak zwykle bywało przy Kaplicy Objawień na Wodzie.

Głównym punktem uroczystości dożynkowych będzie Msza św., która rozpocznie się o godz. 12.00. Poprzedzi ją koncert Zespołu Folklorystycznego „Wójtowanie” z Krasnobrodu.
Mszy św. przewodniczył będzie J.E. ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński – Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Ze względu na sytuację sanitarno – epidemiologiczną w programie dożynek w tym roku nie będzie części artystycznej z koncertami zespołów oraz części wystawowej, która zwykle odbywała się na placu w sąsiedztwie sanktuarium.

Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakacie.

Wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Delegacje z wieńcami dożynkowymi, które chcą uczestniczyć w Diecezjalno – Gminnym Święcie Plonów proszone są aby zgłaszać swój udział w Krasnobrodzkim Domu Kultury, tel. 84 660 71 27, e-mail: [email protected].pl

źródło: Urząd Miasta i Gminy Krasnobród

118650125 1263093894036086 5054091241928876577 o Rolnicy z Gminy Krasnobród podziękują za tegoroczne plony

 

Poprzedni artykułCzłowiek wpadł do studni
Następny artykuł„6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki”- spotkanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments