Nie chciało mu się iść pieszo do znajomych a więc ukradł samochód

0
204

Zarzut kradzieży samochodu usłyszał 21-latek, który idąc do znajomych po drodze ukradł stojący na posesji samochód. Po spotkaniu chciał „odstawić” fiata na miejsce, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

We wtorek dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o stojącym w przydrożnym rowie uszkodzonym samochodzie. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Jarosławiec na DK- 74 auto zostało skradzione właścicielowi.

Właściciel auta wyjaśnił, że wieczorem w przeddzień zdarzenia pozostawił niezamknięty samochód na swojej posesji. Następnego dnia rano od znajomego dowiedział się, że jego samochód stoi w przydrożnym rowie. Pokrzywdzony o zajściu powiadomił policjantów, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Pokrzywdzony wartość samochodu wycenił na kwotę ok. 2 tys. zł.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży. Do sprawy został zatrzymany 21-latek z gm. Miączyn. W czasie zatrzymania w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu.

W czasie przesłuchania 21-latek wyjaśnił, że kiedy szedł do znajomych, po drodze w jednej z miejscowości w gminie Sitno na nieogrodzonej posesji zobaczył stojącego fiata. Kiedy okazało się, że samochód był otwarty, wsiadł do niego, uruchomił silnik i odjechał. Po spotkaniu chciał „odstawić” samochód na miejsce, jednak jadąc drogą krajową nr 74 nagle stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Po tym wysiadł z samochodu i wrócił do znajomych.

Prowadzący postępowanie policjanci ustalają także, w jakim stanie 26-latek kierował samochodem. Jego trzeźwość w czasie zdarzenia określi wynik przeprowadzonego badania retrospektywnego. Jeśli znajdował się w stanie nietrzeźwości odpowie i za to przestępstwo.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 173720 Nie chciało mu się iść pieszo do znajomych a więc ukradł samochód 68 173721 Nie chciało mu się iść pieszo do znajomych a więc ukradł samochód

Poprzedni artykułJuż dzisiaj “Folkowe pożegnanie wakacji”
Następny artykułRejestracja na badania dla mężczyzn – USG prostaty, jąder i pęcherza moczowego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments