Zamość: 16 – miesięczne dziecko pod opieką pijanych rodziców.

0
201
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie matka, która opiekowała się swoim kilkunastomiesięcznym dzieckiem. W mieszkaniu był również pijany ojciec malucha. O nieodpowiedzialnym zachowaniu rodziców policję zaalarmował kurator. Decyzją sędziego dzieckiem zaopiekowała się rodzina zastępcza.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o przypuszczeniach kuratora sądowego, że jego podopieczni prawdopodobnie opiekują się małym dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przypuszczenia kuratora potwierdziły się. Kiedy mundurowi przyjechali pod wskazany adres, w mieszkaniu była 47-letnia kobieta, dziecko w wieku 16 miesięcy oraz jego 49-letni ojciec. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że matka dziecka w organizmie miała ponad dwa promile alkoholu, natomiast ojciec – ponad 0,5 promila.

O interwencji została powiadomiona sędzia Sądu Rodzinnego i Nieletnich, która zdecydowała, że maluchem zaopiekuje się rodzina zastępcza.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dziecko na utratę zdrowia lub życia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zamość

 

 

Poprzedni artykułBezpłatna diagnostyka nerek – rejestracja trwa
Następny artykułDzisiaj mecz ligowy Hetman z drużyną Orlęta Radzyń Podlaski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments