Chciał kupić przez internet koparkę. Stracił 40 000 zł

0
249

Ofiarą oszusta można stać się również podczas robienia zakupów przez internet. Przekonał się o tym 52-latek, który korzystając z tego typu formy zakupów za koparkę zapłacił sprzedawcy 40 tys. zł. Zakupionego sprzętu jednak nie otrzymał. Podobnie jak 23-latek, który kupując w sieci stracił 750 zł. Uważajmy na oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, aby wzbogacić się kosztem innych osób. Robiąc zakupy w sieci zachowajmy czujność i rozsądek.

Kilka dni temu 52-latek przyszedł do zamojskiej komendy informując, że stracił 40 tys. zł. płacąc za towar kupiony przez internet. Opisując zdarzenie powiedział, że w ubiegłym miesiącu zdecydował się na zakup midi koparki wystawionej do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą i ustali warunki zakupu. Na wskazane konto dokonał płatności dwóch przelewów, każdy po 20 tys. zł. Zgodnie z umową koparka miała dotrzeć do 52-latka kilka dni później. Jednak do chwili obecnej nie została dostarczona. Próby nawiązania kontaktu ze sprzedawcą nie powiodły się, a pokrzywdzony powiadomił Policję.

Wczoraj natomiast mundurowych o oszustwie podczas internetowych zakupów powiadomił 23-latek z gminy Zamość. Chciał kupić namiot za kwotę 900 zł. Odnalazł interesującą go ofertę, skontaktował się ze sprzedawcą i negocjując cenę wspólnie ustalili kwotę zakupu na 750 zł. Sprzedawca podał konto bankowe, na które 23-latek przelał umówioną kwotę. Kiedy przesyłka nie nadchodziła, skontaktował się ze sprzedawcą, który twierdził, że wina leży po stronie firmy kurierskiej. Pokrzywdzony wyjaśnił sprawę w firmie kurierskiej. Okazało się, że jego przesyłka nigdy nie została nadana, a namiot w dalszym ciągu jest oferowany do sprzedaży. 23-latek o oszustwie powiadomił Policję.

Policjanci wyjaśniają sprawy i jednocześnie przypominają o konieczności zachowania rozsądku podczas internetowych zakupów. Tego typu forma zakupów jest wygodna i ma co raz więcej zwolenników. Jednak decydując się na zakup towaru za pośrednictwem sieci należy być ostrożnym. Korzystać jedynie ze sprawdzonych sklepów, a przed podjęciem ostatecznej decyzji zweryfikować wiarygodność sprzedawcy, czytając m.in. na jego temat zamieszczone w sieci komentarze. Ostrożnie należy także podchodzić do tzw. super okazji, które mogą świadczyć o próbie oszustwa. Stosowanie tych zasad pomoże uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli jednak mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa należy zgłosić to policjantom.  

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Fot. zdjęcie poglądowe l

child 1568551 1280 Chciał kupić przez internet koparkę. Stracił 40 000 zł

 

Poprzedni artykuł23 sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne w Łabuniach. Publikujemy zdjęcia
Następny artykułSzczegółowy program Zamość na okrągło
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments