Kolejne działania krasnostawskiej ,,drogówki”

0
176
fot.policja

Policjanci z krasnostawskiej drogówki już po raz kolejny przeprowadzili działania lokalne pod kryptonimem: „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”. Głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych z ich udziałem.

 

W wtorek od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej Policji po raz kolejny prowadzili działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo cyklistów oraz pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi skupili się głównie na ujawnianiu wykroczeń polegających na przejeżdżaniu rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, nieprawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, na wykroczeniach popełnianych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do wymienionej wcześniej grupy uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w wyniku akcji ujawnili 48 wykroczeń, z czego 17 było popełnionych przez osoby piesze. Najczęstszym przewinieniem wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi o cyklistów, ujawniono 14 wykroczeń polegających głównie na jeździe rowerem po chodniku oraz wzdłuż po przejściu dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów.

 

KPP Krasnystaw

policja 4 Kolejne działania krasnostawskiej ,,drogówki"
fot.policja
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments