Zamość: Spotkanie autorskie z Joanną Jax i inne atrakcje w ramach Bibliotecznych Spotkań z Historią

0
348

Powoli zbliża się ósma edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią”. Z tej okazji Książnica Zamojska zaplanowała szereg ciekawych wydarzeń skierowanych do mieszkańców i turystów w różnym wieku.

W ramach Bibliotecznych Spotkań z Historią Książnica Zamojska zaprasza na:

  •  spotkanie autorskie z Joanną Jax – 21 sierpnia o godz. 16.00 na Rynku Wodnym w ramach Letniej Czytelni Książki i Prasy (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ul. Kamiennej 20). Joanna Jax to jedna z najpoczytniejszych autorek powieści historycznych w Polsce. Rodowita olsztynianka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma na swoim koncie między innymi cykle: „Zemsta i przebaczenie, „Zanim nadejdzie jutro”, „Dziedzictwo von Becków”, a także powieści „Długa droga do domu” czy „Syn zakonnicy”.
  • kiermasz książki historycznej – 22-23 sierpnia na Rynku Wodnym w godzinach 12.00-18.00,
  • weekendowe rozgrywki mobilnej gry miejskiej „Zamojskie Poga(duchy)” – 22-23 sierpnia. Aby zagrać trzeba zabrać ze sobą smartfon z dostępem do Internetu oraz pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack. Kody potrzebne do rozpoczęcia gry oraz regulamin będą dostępne przy namiocie Letniej Czytelni na Rynku Wodnym. W tym miejscu 22 i 23 sierpnia odbędzie się również podsumowanie zmagań i wręczenie nagród. Współorganizatorem wydarzenia jest Good Games.
  •  głośne czytanie polskich legend dla dzieci odwiedzających Letnią Czytelnię.
  •  konkurs „Zbuduj miasto idealne w Minecraft”  – 20 sierpnia – 25 września. Regulamin gry oraz formularze zgłoszeniowe  będą dostępne na stronie Książnicy Zamojskiej od 20 sierpnia.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

[źródło: Książnica Zamojska]

plakat: Książnica Zamojska
plakat: Książnica Zamojska

 

plakat: Książnica Zamojska
plakat: Książnica Zamojska
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments