Zabezpieczone ”podróbki” i zarzuty dla 37-latka

0
201
fot.policja

Ponad 320 sztuk koszulek, spodni i bluz z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli policjanci zamojskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Taki asortyment oferował do sprzedaży na giełdzie w miejscowości Mokre 37-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany, wczoraj usłyszał zarzuty.

W niedzielę policjanci zamojskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na terenie giełdy w miejscowości Mokre ujawnili na jednym ze stoisk handlowych oferowaną do sprzedaży podrobioną odzież. Na koszulkach, spodniach i bluzach, którymi handlował 37-letni obywatel Bułgarii widniały zastrzeżone znaki towarowe renomowanych firm.

Podczas niedzielnych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łacznie ponad 320 sztuk odzieży, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymali rownież 37-latka. Jak wyjaśnił policjantom, na stałe mieszka i pracuje w Danii, natomiast spędzjąc urlop w Polsce postanowił sobie “dorobić” na nielegalnym handlu. Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel tzw. “podróbkami” jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

 

KPP Zamość

policja 1 Zabezpieczone ''podróbki'' i zarzuty dla 37-latka
fot.policja
Poprzedni artykułNadchodzi kolejna Szczebrzeska Wyprzedaż Garażowa
Następny artykułWarsztaty artrecyklingu – nowoczesna i ekologiczna społeczność
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments