Okradły staruszkę pod pozorem pomocy dzieciom.

0
117

Ponad 2 tys. zł straciła wczoraj starsza pani, która wpuściła do domu dwie kobiety, pod pretekstem zbierania datków na chore dzieci. Gdy po chwili rozmowy jedna z nich pozorując zasłabnięcie odwracała uwagę seniorki, druga z kobiet penetrowała pokój. 92-latka straciła swoje oszczędności. Apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie w kontaktach z osobami obcymi.

Wczoraj po południu policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu zostali telefonicznie poinformowani o kradzieży pieniędzy na szkodę 92-letniej mieszkanki gm. Zwierzyniec. W rozmowie z pokrzywdzoną mundurowi ustalili, że do kradzieży doszło kilka godzin wcześniej.

Przed południem do drzwi jej domu zapukały dwie kobiety. Pod pretekstem zbierania datków na chore dzieci weszły do środka. Następnie przedstawiły wymyśloną historię o realizowanej pomocy dla dzieci. W pewnym momencie jedna z kobiet zaczęła pozorować, że źle się czuje i poprosiła o szklankę wody. Swoim zachowaniem odwróciła uwagę pokrzywdzonej. W tym samym czasie druga z kobiet penetrowała inne pomieszczenie w domu. W niedługim czasie obie pośpiesznie opuściły dom 92-latki. Niestety ona sama straciła swoje pieniądze. Okazało się, że w czasie, gdy pomagała omdlałej pozorantce, była okradana przez jej towarzyszkę. Straciła 2200 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Zwierzyńca.

Apelujemy do wszystkich o ostrożność i ograniczone zaufanie w kontaktach z osobami obcymi. Pamiętajmy, że wiele osób podobne procedery traktuje jako swoje źródło utrzymania. Wykorzystują ludzką ufność, chęć pomagania, często na swoje ofiary typują osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Na swoje potrzeby przedstawiają “ofiarom” wymyślone historie. Wszystko po to, aby wzbudzić nich zaufanie, po czym bez skrupułów okradają z oszczędności. Pamiętajmy, aby takich osób nie wpuszczać do swoich domów i mieszkań, ewentualną rozmowę zakończyć na zewnątrz i w każdym przypadku podejrzenia próby kradzieży lub oszustwa zawiadamiać policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Źródło: KPP Zwierzyniec

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments