W Zamościu powstanie Pumptrack & Park?

0
1407

Budowa kompleksu składającego się z kilku asfaltowych torów rowerowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod nazwą „Pumptrack & Park” – to jeden z pomysłów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Zamościa na 2021 rok w ramach projektu ogólnomiejskiego.

Inwestycja, jeśli poprą ją mieszkańcy, miałaby powstać na terenach zielonych pomiędzy ul. Lisa – Kuli a ul. Wiejską. Teren przeznaczony pod tory typu pumptrack uzupełniłby inwestycję, która jest tam planowana. Na działce nr 102/8 przewidywana jest budowa parku. Tory asfaltowe znajdowałyby się na terenie planowanego parku. Łączyłyby się w zbiorowy obiekt rekreacyjny.

Tory typu pumptrack składają się z profilowanych pasm jezdnych na których występują garby (muldy) oraz profilowanych zakrętów (band) ułożonych w sekwencje umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Serie muld wraz z bandami tworzą zamkniętą pętlę (lub kilka pętli), po których jazda może odbywać się w różnych kierunkach. Do jazdy na rowerze, rolkach i deskorolce. Pamptrack jest skierowany do wszystkich grup wiekowych mieszkańców. Połączenie parku i pumptracków to idealne rozwiązanie dla danego terenu.” – wyjaśniają inicjatorzy projektu.

Ich zdaniem w Zamościu brakuje tego typu miejsca rekreacji. „W wielu miastach w ostatnim czasie powstało sporo takich obiektów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tory typu pumptrack pozwalają wyrabiać refleks, zmysł równowagi.– podkreślają.

Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na facebookowym fanpage’u: Pumptrack & Park Zamość Pumptrack Zamość asfaltowy tor rowerowy głosowanie.

Głosowanie internetowe w ramach Budżetu Obywatelskiego Zamościa na 2021 r. potrwa od 24 sierpnia do 20 września 2020r. Głosowania osiedlowe odbywać się będą od 21 września do 25 września (dokładne terminy zostaną podane na stronie Miasta oraz tablicach ogłoszeń Zarządów Osiedli).

117175926 118942276577650 9035678075645247931 o W Zamościu powstanie Pumptrack & Park?

 

 

 

Poprzedni artykułDożynki Powiatowo-Gminne w Łabuniach
Następny artykułWłamanie do myjni samochodowej. Policja ustaliła sprawcę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments