Jazdę z promilami zakończył na znaku drogowym

0
133

Czujni obywatele uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 50-latek mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie uszkodził znak drogowy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po godzinie 19:00 w miejscowości Krupe. Jadący w stronę Chełma ludzie zauważyli samochód, który zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Widząc to 33-letnia mieszkanka Krasnegostawu, która podróżowała ze swoim partnerem zatrzymała się obok i podeszła do kierowcy. Po otworzeniu drzwi osobowego forda zauważyła, iż kierowca ma bełkotliwą mowę i jego zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy. Bez wahania wyłączyła silnik samochodu i zabrała kluczyki. Inni świadkowie wezwali na miejsce patrol policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którym okazał się być 50-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Badanie alkomatem wykazało, iż miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów.

Noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez wymaganych dokumentów.

źródło: KPP Krasnystaw

 

 

Poprzedni artykułZderzenie Forda i Renault. 50 – latka w szpitalu.
Następny artykułZamość: Łakomy złodziej ukradł ze sklepu dwa opakowania łososia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments