Materac lateksowy – jaki wybrać najlepszy?

0
205
Materac lateksowy - jaki wybrać najlepszy?

Materac lateksowy to doskonały wybór dla alergika. Jaki model będzie najlepszym wyborem?

Materace lateksowe – nie pozwól, by alergia zniszczyła Twój wypoczynek

Sen jest bardzo ważny – to stwierdzenie, które słyszymy od dziecka. Proces ten kryje wiele ciekawych zagadnień, które potwierdzają tę tezę. Sen reguluje liczne różnorodne zjawiska w naszym organizmie. Pozwala na prawidłowy rozwój, właściwą gospodarkę hormonalną w obrębie naszego ciała, a także sprzyja zachowaniu zdrowia.

Jeśli nie śpimy w prawidłowy sposób, skazujemy się na schorzenia kręgosłupa, choroby serca i wyższe ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych. Skuteczny sen nie jest kwestią wyboru – to nasz obowiązek. Jak jednak zapewnić skuteczność nocnego odpoczynku? Przede wszystkim sen musi przebiegać w odpowiednich warunkach – zarówno pod kątem komfortu, jak i ergonomii, ciszy i higieny.

Osoby cierpiące na alergie mogą przez długie godziny zmagać się z jej rezultatami, zanim finalnie będą w stanie zasnąć. Producenci przygotowali jednak coś specjalnego – materace lateksowe. To modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, które doskonale spełniają potrzeby każdego alergika.

Czym cechuje się materac lateksowy?

Lateks jest materiałem, który doskonale sprawdza się w wielu sektorach rynkowych. Możemy bez większych problemów nabyć także materac lateksowy, który charakteryzuje się doskonałymi parametrami dla alergików. W ich mikroklimacie nie rozwijają się mikroby, które powodują podrażnienie naszych nerwów.

Konstrukcja, która musi spełniać tak odpowiedzialne zadanie, nie jest prosta do stworzenia. Musi ona zapewnić odpowiednią trwałość – wiele materacy lateksowych cierpi z powodu niedostatecznie dobrego wykonania. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie trzech doskonałych propozycji od topowych producentów na rynku.

Materac lateksowy powinien charakteryzować się również odpowiednią twardością – większość modeli nie sprawdzi się w przypadku cięższych użytkowników. Materace piankowe tego typu mieszczą się w przedziale od H1 do H2 – są to modele miękkie lub o średniej twardości. To propozycje dla osób, których masa nie przekracza 80 kilogramów. Jak w praktyce wygląda wybór odpowiedniego do naszych potrzeb materaca?

czym cechuje sie materac lateksowy Materac lateksowy - jaki wybrać najlepszy?
Czym cechuje się materac lateksowy

Trzy najlepsze materace lateksowe – dla każdego, kto liczy na idealny komfort

W zestawieniu skupiliśmy się na trzech propozycjach od topowych producentów – Hilding, Janpol i Materasso. To firmy, których produkty charakteryzują się największą trwałością i jakością wykonania.

Sprężynowy, lateksowy materac Makarena od Hilding – to model hybrydowy, który łączy najnowsze technologie i idealny komfort. Został stworzony z pianki lateksowej i pianki FlexiFoam. Jest to materac z certyfikatem medycznym, co udowadnia, że model ten zapewnia nie tylko doskonały komfort, ale także świetne parametry względem higieny, trwałości i mikroklimatu. To doskonały materac dla każdego, kogo masa nie przekracza 80 kilogramów – jego twardość wynosi H1 i H2, zależnie od strony. Warto zwrócić także na niesamowicie długi okres gwarancji tego modelu, który wynosi aż 15 lat.

Janpol Lio – to materac dla dzieci, który zdobył pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jest wykonany z mieszanki pianek lateksowych i poliuretanowych. To świetny produkt, jeśli zależy nam na zaoferowaniu jak najlepszego komfortu naszemu dziecku.

Ostatnia propozycja – materac Premier Biospring – to duży, dobrze przemyślany materac. Oferuje siedem stref twardości i 5-letni okres gwarancji. Wykonany jest z mieszanki pianek – Biospring i lateksowej. Charakteryzuje się doskonałą higieną i świetnymi parametrami dotyczącymi antyalergiczności.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments