Pijany wywrócił się na motocyklu

0
176
fot. KPP Krasnystaw

Wczoraj w m. Białka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności okazało się, że 27-latek mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wywrócił się na motocyklu. Nie posiadał stosownych uprawnień, a jednoślad nie był zarejestrowany.

Wczoraj po godzinie 21:00 krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Białka. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, iż 27-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, jadąc motocyklem, stracił nad nim panowanie i doprowadził do jego wywrócenia. Ślady na jedni świadczyły, iż pojazd sunął po asfalcie kilkadziesiąt metrów. Mężczyzna nie używał hełmu ochronnego. Karetką  pogotowia został przewieziony do szpitala, gdzie po padaniach okazało się, iż dostał ogólnych potłuczeń i zadrapań.

Czynności wykonywane przez policjantów doprowadziły do ustaleń, iż 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, pojazd nie był zarejestrowany, nie miał ważnych badań technicznych i był nie dopuszczony do ruchu. Funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości motocyklisty. Badanie alkomatem wykazało, iż ma on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

źródło: KPP Krasnystaw

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments