„Poza czasem” Anny Karpowicz – Westner. Zaproszenie na wystawę w BWA

0
1071

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę malarstwa Anny Karpowicz-Westner
pt. „Poza czasem”. Prace będzie można oglądać od 14 sierpnia do 6 września.

Anna Karpowicz-Westner, znakomita malarka ze znanej, artystycznej rodziny Karpowiczów (z rodowodem szczebrzeszyńskim), pielęgnuje w swej sztuce najlepsze tradycje malarskie postimpresjonistów i krakowskich kolorystów. W tym figuratywnym malarstwie mieszają się echa sztuki Cezanne’a z indywidualną kobiecą liryką, widoczną w twórczości artystki.” – mówi o artystce Jerzy Tyburski, dyrektor BWA Galerii Zamojskiej.

 

Anna Karpowicz-Westner

Urodzona w 1951 roku, w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku. 

Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii. 

Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Frankfurcie nad Menem, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.

Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, „Le Salon 1979 Racines” w Grand Palais.

Prace Anny Karpowicz – Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches – Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie. 

Więcej informacji o artystce i jej pracach na stronie: www.karpowicz-westner.com

 

karpowicz plakat zaproszenie 02 "Poza czasem" Anny Karpowicz - Westner. Zaproszenie na wystawę w BWA

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments