Jak nauczyć się tworzyć strony www

0
224

Potrzebujesz szybko stworzyć firmową stronę www, a może planujesz wzbogacić swój budżet o dodatkowe źródło dochodu? Nie masz umiejętności programowania, ani kilkuset lub kilkudziesięciu tysięcy złotych ale masz chęć do nauki i mnóstwo zapału? Świetnie!

Poniżej przedstawię Ci dwa z wielu możliwych rozwiązań. Dwa najprostsze i najszybsze gdyż wiadomo czas to pieniądz.

Strona internetowa stworzona w oparciu o system WordPress.

WordPress jest w chwili obecnej najpopularniejszym systemem do zarządzania treścią. Na popularność tą wpływa niewątpliwie łatwość obsługi oraz duże możliwości rozbudowy. Sam system WordPress w wersji instalacyjnej jest dość prosty w obsłudze ale możemy uczynić go jeszcze bardziej przyjaznym wykorzystując do tego jedną z dostępnych wtyczek: Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, Themify Builder, Thrive Architect. Dzięki nim naszą stronę możemy budować na zasadzie przeciągnij i upuść – dodając kolejne elementy składowe. Jeśli po pewnym czasie zechcemy wzbogacić naszą stronę o sklep internetowy – żaden problem, instalujemy odpowiednią wtyczkę np WooCommerce i w pełni funkcjonalny sklep mamy gotowy.

Wersja instalacyjna WordPress jest całkowicie darmowa, podobnie jak niektóre wtyczki, za inne musimy zapłacić. Aby uruchomić WordPressa potrzebujemy również konta hostingowego, najlepiej takiego dedykowanego pod ten system.

Skąd czerpać wiedzę?

Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z WordPressem i zastanawiasz się czy sobie poradzisz, proponuję abyś nie szukał po omacku, choć w sieci jest mnóstwo for internetowych, grup dyskusyjnych, które skupiają pasjonatów WordPressa chętnie dzielących się swoją wiedzą. Dobrym rozwiązaniem będzie także kurs WordPress – tych też jest sporo w sieci, a pomoże Ci to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, gdy ktoś krok po kroku pokaże Ci jak pracować z tym wyśmienitym CMSem. Decydując się na kurs WordPress zobacz jakie wrażenia mają dotychczasowi uczestnicy kursu, czy sposób prezentacji materiału jest dla Ciebie zrozumiały (powinieneś móc zobaczyć chociaż próbkę materiału), czy kurs przeprowadzi Cię przez kolejne etapy – od instalacji, poprzez zarządzanie na działaniach związanych z SEO kończąc. Dopytaj również, jeśli takich informacji nie ma na stronie czy i jak często materiał jest aktualizowany. Dobry kurs WordPress powinien skutkować tym, że bez problemu stworzysz swoją wymarzoną stronę, a znam również osoby, które po takim kursie zaczęły tworzyć strony dla innych i zyskały kolejne źródło dochodu.

Jeśli jednak nie masz ochoty ani czasu, który możesz poświęcić na kurs WordPress, a chcesz szybko stworzyć stronę www, być może tylko okazjonalną, lub taką, która będzie wizytówką Twojej firmy w sieci możesz skorzystać z innego rozwiązania, a mianowicie – kreatora stron.

Kreator Stron

To gotowy system do zarządzania treścią, również prosty i intuicyjny często oferowany jako uzupełnienie konta hostingowego, w pakiecie z wybranym abonamentem lub za dodatkową opłatą. Kreatory stron są również niezwykle proste w obsłudze, intuicyjne, działające w systemie przeciągnij i upuść. Jeśli potrzebujesz strony www natychmiast, to rozwiązanie może być dla Ciebie idealne. Wykupujesz abonament i możesz przystąpić do pracy – kilka kliknięć i strona gotowa. Zdecydowanym minusem tego rozwiązania jest fakt, że ma ono pewne ograniczenia zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność strony ale przede wszystkim o jej wygląd. Dostępne są dla Ciebie gotowe projekty graficzne ich określona ilość, która często też zależy od wybranego abonamentu i nic ponadto. Dzięki temu na starcie Twoja strona pozbawiana jest unikalności, gdyż szablonów tych nie możesz modyfikować w takim stopniu jak te z WordPressa, gdzie zmieniając kilka elementów jesteś w stanie stworzyć całkiem niepowtarzalny design. Kolejny minus to związanie z konkretnym dostawcą – tej strony nie możesz przenieść jeśli w pewnym momencie przestaną Ci odpowiadać warunki współpracy.

Obydwa z przedstawionych rozwiązań mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedno i drugie pozwala tworzyć piękne strony internetowe i jedno i drugie ma rację bytu, ponieważ każdy z nas ma inne założenia i oczekiwania. Zastanów się jakie są Twoje i dokonaj wyboru lub poszukaj innych rozwiązań jeśli te nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, wybór masz ogromny.

web design 2038872 1280  Jak nauczyć się tworzyć strony www

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments