Zderzenie dwóch rowerzystów

0
252
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim doszło do zderzenia rowerzystów. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zostali na obserwacji.

Wczoraj zderzyło się dwóch rowerzystów. Jadący prawidłowo 12-latek wraz z matką, zderzył się z innym rowerzystą, który wyjechał z ulicy podporządkowanej. Jak wyjaśniła kobieta jechała z synem ul. Poniatowskiego w stronę ulicy Sienkiewicza, gdy nagle z ulicy Kraszewskiego wyjechał 11-letni chłopiec doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym 12-latkiem. Obaj chłopcy to mieszkańcy Tomaszowa i obaj posiadali karty rowerowe. Siła uderzenia była na tyle duża, że obaj chłopcy przewrócili się. W wyniku upadku obaj cykliści trafili do szpitala, gdzie zostali na obserwacji.

Wypadki z udziałem rowerzystów wynikają m.in. z bagatelizowania przepisów i jazdy ze zbyt dużą prędkością w danych realiach czy też nie sygnalizowania wykonywanych manewrów. Kolejną z częstych przyczyn jest zajeżdżanie drogi innemu rowerzyście czy też spowodowanie jego upadku.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments