Rowerzystki pod kołami

0
319
fot. KMP Zamość

W miejscowości Kaczórki 74-letnia rowerzystka na skrzyżowaniu jechała niewłaściwą stroną jezdni i wjechała wprost pod skodę. Kilka godzin później w miejscowości Cześniki – Kolonia 65-latka kierując rowerem będąc na jezdni nagle straciła panowanie nad jednośladem i zderzyła się z osobowym renault. W obu przypadkach rowerzystki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadków i apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj kilka minut po godzinie 11:00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem rowerzystki w m. Kaczórki, gm. Krasnobród. Będąc już na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 74-letnia rowerzystka jechała drogą wojewódzką i na skrzyżowaniu skręcając w drogę gminną wjechała na niewłaściwą stronę jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą tamtędy skodą. Po zderzeniu kierująca rowerem upadła doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła 74-latkę do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno rowerzystka, jak i 46-letnia mieszkanka Lublina, która kierowała skodą, były trzeźwe.

Kilka godzin później, około godz. 16:00 policjanci zostali powiadomieni o kolejnym zdarzeniu z udziałem kierującej jednośladem. W tym przypadku w m. Cześniki – Kolonia, jak wstępnie ustalili policjanci, 65-latka kierując rowerem nagle wjechała na jezdnię. W pewnej chwili straciła panowanie nad jednośladem i zaczęła zjeżdżać do środka jezdni. Jadąca tamtędy kierująca osobowym renault próbowała ominąć rowerzystę jednak nie udało się i doszło do zderzenia. 65-latka upadła na jezdnię, a rower znalazł się pod kołami osobówki. Z obrażeniami ciała kierująca jednośladem, mieszkanka gm. Sitno, została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca samochodem, 47-letnia mieszkanka Zamościa była trzeźwa, podobnie jak kierująca jednośladem.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg obu wypadków i apelują o ostrożność na drodze. Każdy rowerzysta powinien pamiętać, że podobnie jak kierujący samochodem, zobowiązany jest do stosowania się do znaków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego. Rowerzystów nie chroni karoseria samochodu i w czasie wypadku są narażeni na poważne obrażenia ciała, dlatego też dbając o swoje bezpieczeństwo powinni zawsze być bardzo ostrożni na drodze i stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments