w , ,

Terytorialsi pomagają w organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

800-100-102 – zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży

- reklama-
13 / 100 Punktacja SEO

 

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT. 

Z pomocy Terytorialsów skorzystali już pierwsi organizatorzy wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie. Do lubelskiej Brygady OT wpływają wnioski o wsparcie, głównie w obszarze organizacji szkoleń na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pierwsze tego typu szkolenie przeprowadzono 29 lipca br. w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Pszczeliniec” w Krasnobrodzie, dla dzieci uczestniczących w obozie sportowym. W najbliższych dniach ruszają kolejne szkolenia. 

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Aby ich wspomóc Dowództwo WOT uruchomiło specjalną infolinię po numerem 800-100-102. Przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, można uzyskać tu szczegółowe informacje na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Oprócz szkoleń, Terytorialsi mogą udzielać pomocy medycznej oraz wypełniać zadania sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne na rzecz, podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności, żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także przeprowadzą odkażanie pomieszczeń i sprzętu.

Organizatorzy wypoczynku letniego z Lubelszczyzny, którzy chcą skorzystać ze wsparcia WOT, po zarejestrowaniu w bazie danych, mogą składać wnioski za pomocą aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek jest kierowany do Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia jest przesyłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

- reklama-

[materiał nadesłany]

infolinia wsparcia wakacje 2 Terytorialsi pomagają w organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

infolinia wsparcia wakacje 1 Terytorialsi pomagają w organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

wot infolinia wsparcie wypoczynku Terytorialsi pomagają w organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 172306 28 - letni rowerzysta wjechał wprost pod koła Volkswagena

28 – letni rowerzysta wjechał wprost pod koła Volkswagena

safe image Tegoroczne Dożynki Powiatowo - Gminne odbędą się w Łabuniach

Tegoroczne Dożynki Powiatowo – Gminne odbędą się w Łabuniach