Zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone samochody. Straty po burzy, która przeszła nad Zamojszczyzną

0
855
fot. nadesłane

Zerwane dachy, połamane drzewa i gałęzie, uszkodzone samochody – to bilans nawałnicy, która przeszła w środę po południu (29.07) nad Zamościem i regionem.

Trwająca zaledwie kilka minut burza, której towarzyszył silny wiatr i intensywne opady deszczu pozostawiła po sobie wiele strat: połamane drzewa, zerwane i uszkodzone dachy budynków, uszkodzone samochody, zerwane linie energetyczne. Najważniejsze jednak, że nikt nie został poszkodowany, są tylko straty materialne.

Jak informuje nas mł. bryg. Marcin Żulewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu – do godz. 8:30 (30 lipca) w całym powiecie zamojskim odnotowano łącznie 84 zdarzenia. Z czego w samym Zamościu strażacy interweniowali 43 razy. Najbardziej dotknięte nawałnicą gminy to: Gmina Sitno, gdzie doszło do 25 zdarzeń oraz Gmina Miączyn, gdzie odnotowano 12 zdarzeń. Dwa razy, w związku z usuwaniem skutków wichury, strażacy interweniowali także w Gminie Zamość.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło uszkodzonych dachów w budynkach (38) gdzie strażacy usuwali powalone drzewa z dachów i zabezpieczali budynki w których zostały zerwane  dachy. Większość uszkodzonych dachów dotyczyła budynków mieszkalnych i gospodarczych ale też odnotowano uszkodzenia dachów w budynkach użyteczności publicznej. W mieście tego typu zdarzeń mieliśmy 19 z kolei w gminie Sitno (8), gminie Miączyn (9) i gminie Zamość (2). Ponadto w 25 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg w tym przejezdność drogi krajowej nr 74 na odcinku ok. 6 km od miejscowości Karp do miejscowości Jarosławiec. Oprócz tego powalone drzewa uszkodziły łącznie 9 pojazdów z czego w mieście aż 8 samochodów i jeden w gminie Sitno.   

Priorytetem podejmowanych interwencji była likwidacja zagrożeń. W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 26 zastępów z czego 20 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość. Słowa podziękowania kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Mokre, Białowola, Bortatycze, Udrycze, Wierzba, Dębowiec, za usuwanie skutków burzy na terenie miasta Zamość, z kolei jednostkom Ochotniczym Straży Pożarnych: Łabuńki, Zawalów, Stanisławka, Kornelówka, Czołki, Sitno, Horyszów, Rozdoły, Płoskie, Jarosławiec, Miączyn, Kotlice, Niewirków i Skokówka za usuwanie skutków burzy w powiecie. – mówi mł. bryg. Marcin Żulewski.

Poniżej zdjęcia wykonane po wczorajszej wichurze.

Poprzedni artykułSzybka jazda Astrą zakończyła się dachowaniem
Następny artykuł28 – letni rowerzysta wjechał wprost pod koła Volkswagena
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments