w , ,

O BożeO Boże SmutneSmutne

Tragedia nad zalewem. Utonął mężczyzna

fot. KPP Tomaszów Lubelski
- reklama-
11 / 100 Punktacja SEO

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności zgonu mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono ze stawu w miejscowości Majdan Sopocki II. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-latek przyszedł nad staw wraz z partnerką i jej dziećmi po czym wszedł do wody. Kiedy znajdował się w wodzie, zaczął się topić. Kobieta pospieszyła mu na pomoc, do wody wskoczyło jeszcze dwóch mężczyzn. Niestety, pomimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej lekarz stwierdził zgon.

Wczoraj o godz. 20.20 dyżurny tomaszowskiej jednostki policji otrzymał informację o tragedii nad wodą. Do zdarzenia doszło w miejscowości Majdan Sopocki II. Ze wstępnych ustaleń policjantów  wynika, iż  31-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski przyszedł nad staw wraz z partnerka i jej dziećmi po czym wszedł do wody.  W trakcie kiedy znajdował się w wodzie, zaczął się topić. Zauważyła to partnerka mężczyzny, która pospieszyła mu na pomoc, do wody wskoczyło jeszcze dwóch mężczyzn. Po trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu funkcjonariusze wraz z prokuratorem oraz biegłym lekarzem przeprowadzili oględziny. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dyspozycji prokuratury. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności jego śmierci. Przyczyna zgonu będzie znana po ewentualnej sekcji zwłok.

Okres wakacyjny sprzyja wyjazdom nad kąpieliska zarówno dozorowane przez ratowników, jak i te niestrzeżone. W tym okresie częściej dochodzi do różnych wypadków na zbiornikach wodnych oraz utonięć. Często ich przyczyną jest przecena własnych umiejętności, brawura jak również alkohol. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku.

- reklama-

[źródło: KPP Tomaszów Lubelski]

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

grafika: Starostwo Powiatowe w Zamościu

Powiat Zamojski góruje w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2019 rok.

68 172256 Pijany w sztok, z dzieckiem w aucie, jechał "wężykiem" i z otwartymi drzwiami po piwo.

Pijany w sztok, z dzieckiem w aucie, jechał „wężykiem” i z otwartymi drzwiami po piwo.