18-latka kierowała audi mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

0
383
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

18-latka kierowała audi mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie posiadała także uprawnień do kierowania. Jej podejrzany styl jazdy zauważyła postronna osoba, która w poczuciu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze powiadomiła Policję. Wkrótce 18-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj wieczorem zgłaszająca powiadomiła dyżurnego zamojskiej komendy o kierującej audi, która na ul. Włościańskiej zjechała z ulicy na pas zieleni, wjechała w żywopłot i zygzakiem kontynuowała jazdę, co chwilę hamując i przyśpieszając. Samochód zatrzymał się na końcu ulicy. Styl jazdy kobiety za kierownicą audi wzbudził podejrzenie zgłaszającej, dlatego też powiadomiła służby ratunkowe.

Policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Wykonane badanie alkomatem wykazało, że 18-latka z Zamościu, która kierowała audi w organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy był również 53-letni pasażer osobówki, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

18-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jazda na podwójnym gazie to nie jedyne przewinienie młodej kobiety, siadła za kierownicę nie mając do tego uprawnień, a po drodze uszkodziła także uliczną latarnie.

Apelujemy o trzeźwość i rozsądek za kierownicą. W zdecydowanej większości do zdarzeń drogowych dochodzi z winy człowieka. Dlatego też każdy z uczestników ruchu swoją postawą, świadomością i odpowiedzialnością ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że nieodpowiedzialna osoba, która pomimo wypitego alkoholu decyduje się kierować samochodem popełnia przestępstwo i musi liczyć się z karą. Kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania to siadanie za kierownicę bez wymaganych do tego uprawnień. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu grzywna może być znacznie wyższa, dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Dla młodej osoby taki zakaz to dodatkowe utrudnienia – o uprawnienia będzie mogła ona starać się dopiero po upływie wskazanego przez sąd okresu. Ponadto, jeśli mimo orzeczonego zakazu, zdecyduje się usiąść za kierownicę wówczas popełnia przestępstwo, a za załamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułTwoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je bezpłatnie przez internet
Następny artykułZamość pamięta o Powstańcach. W godzinę “W” zawyją syreny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments