Od września dzieci wrócą do szkół? MEN wspólnie z GIS przygotowuje wytyczne sanitarne

0
231

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział wczoraj na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że decyzja o powrocie dzieci do szkół zapadnie tuż przed 1 września i będzie ona uzależniona od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Dziś resort edukacji poinformował, że we współpracy z GIS przygotowuje wytyczne epidemiologiczne dla szkół. Mają obowiązywać od 1 września dla szkół pracujących w systemie stacjonarnym.

“Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy” – mówił wczoraj wiceszef Ministerstwa Zdrowia, Waldemar Kraska.

Dziś resort edukacji poinformował, że we współpracy z GIS przygotowuje wytyczne epidemiologiczne dla szkół. Mają obowiązywać od 1 września dla szkół pracujących w systemie stacjonarnym.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera i ministra edukacji narodowej przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych od września. Stworzymy również przepisy, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia, czy życia uczniów oraz nauczycieli, dyrektor szkoły, po uzyskaniu zgody powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł szybko zareagować. W tej chwili pracujemy nad odpowiednimi regulacjami prawnymi w tym zakresie” – czytamy w wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej komunikacie.

“Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach” – podkreśla resort edukacji.

 

 

Poprzedni artykułKierujący samochodem ciężarowym z naczepą potrącił pieszego
Następny artykułTwoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je bezpłatnie przez internet
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments