Hrubieszów wypowiedział wojnę komarom.

0
303
fot. UM Hrubieszów

Władze Hrubieszowa stanęły do walki z komarami, które w ostatnich tygodniach szczególnie dawały się we znaki mieszkańcom. W środę, 22 lipca 2020 r. przeprowadzono akcję odkomarzania miasta. 

Opryski rozprowadzono tam, gdzie tych uciążliwych owadów jest najwięcej, a więc: nad rzeką Huczwą, w rejonie kanału Ulga, na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także na placach zabaw, terenach parkowych, przy przedszkolach i ciągach pieszych.

Akcję przeprowadziła Miejska Służba Drogowa w Hrubieszowie, która otrzymała specjalistyczny sprzęt zakupiony ze środków własnych Gminy Miejskiej Hrubieszów. Koordynatorem akcji było Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Władze Hrubieszowa przypominają, że dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców – właściciele posesji prywatnych, ogrodów działkowych oraz zarządców nieruchomości, którzy powinni rozważyć decyzję o przeprowadzeniu oprysków we własnym zakresie. Efekt działań prowadzonych w Hrubieszowie może być trudny do osiągnięcia, jeśli gminy ościenne równolegle nie podejmą walki z komarami.

Akcje zwalczania komarów za pomocą oprysków przeprowadzano w ubiegłych latach także w Zamościu. W tym roku jednak zamojski ratusz poinformował, że nie planuje  przeprowadzania zabiegów odkomarzania. Swoją decyzję magistrat tłumaczy troską o ekologię oraz oszczędnościami. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments