Za nami Wyścig Kolarski „Po Ziemi Zamojskiej” [ZDJĘCIA]

0
747

W miniony weekend (11-12 lipca 2020r.) po malowniczych trasach Powiatu Zamojskiego, odbył się Wyścig Kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”. W sobotę (11.07) odbyła się jazda indywidualna na czas, natomiast w niedzielę (12.07) odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. W zawodach wzięli udział kolarze z całej Polski, rywalizując w kilku kategoriach wiekowych oraz w dwóch etapach wyścigu. 

Zmagania cyklistów rozegrały się w takich kategoriach wiekowych jak: Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorka, Junior oraz Kobiety Open. Pierwszy zawodnik w wyścigu jazdy indywidualnej na czas stanął na starcie w sobotę 11 lipca w samo południe. Trasa wyścigu przebiegała od Krasnobrodu do miejscowości Zielone. 

Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się na trasy przebiegające przez: Krasnobród –Majdan Wielki – Hutków – Suchowola – Feliksówka – Rachodoszcze – Boża Wola – Majdan Ruszowski – Łabunie (ul. Lipowa) – Łabunie (ul. Lipska) – Ruszów – Ruszów Kolonia –Zalesie – Rachodoszcze – Suchowola – Krasnobród (Podklasztor), ze startem i metą na Alei Najświętszej Marii Panny. Po mimo deszczu o godzinie 10:30 rozpoczął się pierwszy wyścig ze startu wspólnego w kategorii wiekowej Junior Młodszy. Starterem honorowym Wyścigów był Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród Pan Kazimierz Misztal. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, od upałów do ulewnego deszczu w trakcie trwania wyścigów wszyscy kolarze zasłużyli na słowa uznania za wytrwałą walkę.

W Wyścigu wzięli udział zawodniczki i zawodnicy z całe Polski. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali nagrody finansowe. Drugiego dnia odbyła się ceremonia dekoracji, którą swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko, Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród oraz Pani Mariola Czapla Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury. 

Klasyfikacje końcowe zarówno jazdy indywidualnej na czas, jak i wyścigów ze startu wspólnego są dostępne na stronie internetowej Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Zapraszamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęciowej z wyścigów zamieszczonej na Facebooku Klubu Sportowego „Agros” Zamość. 

Wyścig Kolarski został zorganizowany na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego przy współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Miastem Krasnobród, Powiatem Zamojskim, Gminą Adamów, Gminą Łabunie oraz Okręgowym Związkiem Kolarskim w Lublinie. Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe.

[materiał nadesłany]

 

Poprzedni artykułZamość: Zatrzymany 27- latek naruszył nietykalność i znieważył policjantów
Następny artykułZamość: Motocyklem w metalową barierkę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments