w ,

Martwe kaczki w parku. Magistrat apeluje o niedokarmianie ich chlebem

- reklama-
11 / 100 Punktacja SEO

Zamojski magistrat informuje, że w ostatnim czasie w stawie w Parku Miejskim odnaleziono kilka martwych kaczek. Wiadomo, że woda jest czysta, więc ptaki najpewniej zabija niewłaściwe dokarmianie.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość zlecił Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu przeprowadzenie laboratoryjnych badań wody. W pobranych próbkach nie wykryto niczego niepokojącego, woda jest czysta i nie zagraża ptactwu.

Podobna sytuacja wydarzyła się rok temu: wtedy również przebadano wodę i szczątki ptaków- badania nie wykazały ani skażenia wody ani ptasich chorób.

Co więc zabijało kaczki? Najpewniej niewłaściwe dokarmianie- kaczek nie wolno karmić pieczywem czy innymi produktami spożywczymi. To wywołuje poważne schorzenia, może powodować śmierć.

Aby zapobiec takim sytuacjom, we wrześniu ubiegłego roku przy parkowym stawie Miasto ustawiło urządzenia z karmą dla ptaków. W potocznie zwanych „kaczkomatach” można za symboliczną złotówkę kupić pokarm właściwy dla ptactwa wodnego oraz ryb, są to różnego rodzaju nasiona i ziarna.

- reklama-

Możemy tylko apelować do spacerowiczów i prosić o powstrzymanie się od dokarmiania kaczek pieczywem czy resztkami jedzenia, ponieważ najpewniej właśnie to je zabija. Jeśli ktoś nie chce kupować karmy w urządzeniach, może nabyć ją w sklepie zoologicznym – mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Jeśli podczas wizyty w parku, ktoś zauważy martwego ptaka lub ryby, należy powiadomić o tym Straż Miejską (tel. 986 lub 84 639 93 41) albo Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość (84 677 24 31).

źródło: UM Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 171072 mo2 Skradziono mu narzędzia, które sam wcześniej ukradł

Skradziono mu narzędzia, które sam wcześniej ukradł

68 171092 Zamknęli restaurację, więc tak się zdenerwował, że musiał skopać Volkswagena

Zamknęli restaurację, więc tak się zdenerwował, że musiał skopać Volkswagena