Stacje rowerowe i Punkt Informacji Turystycznej w Gminie Zamość

0
352
fot. GOK Gminy Zamość

Z dniem 11.07.2020 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem startuje weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Na jego uruchomienie wpłynęła coraz większa popularność nowej ścieżki rowerowo-pieszej wzdłuż gruntownie wyremontowanej drogi wojewódzkiej 837, zwłaszcza na odcinku od Sitańca do Nielisza. Punkt w wakacje będzie czynny w weekendy. W przeddzień otwarcia punktu obok ośrodka stanęła też samoobsługowa stacja obsługi rowerów.

Nowy gminny Punkt Informacji Turystycznej poprowadzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Punkt będzie czynny w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 16:00. Uruchomienie go w Ośrodku Kultury w Wysokiem pozwoli turystom i miłośnikom wypadów rowerowych nie tylko zasięgnąć informacji o innych atrakcjach w Gminie, ale także bezpłatnie skorzystać z toalety, zwłaszcza że baza „przystanków” dla rowerzystów wzdłuż nowej trasy jest jeszcze słabo rozwinięta.

Ponadto, od 10 lipca przy wejściu do ośrodka funkcjonuje samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Solidna metalowa kolumna pozwala na pompowanie kół, kontrolę ciśnienia w dętkach i drobne naprawy z użyciem kluczy płaskich, nastawnych i imbusowych, a łyżka do opon umożliwia nawet wymianę uszkodzonej dętki. Druga taka stacja w Gminie Zamość stoi już w Wierzchowinach przy trasie gminnej ścieżki rowerowej. W sumie w pierwszych dniach lipca w regionie przybyło 13 takich stacji w gminach zrzeszonych w ramach Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”, bo to właśnie LGD pozyskało na ten cel fundusze unijne.

Dokładny adres nowego PITGZ w Wysokiem:

Punkt Informacji Turystycznej Gminy Zamość (PITGZ)

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem

Wysokie 154, 22-400 Zamość

źródło: GOK Gminy Zamość

Poprzedni artykułFinał kampanii Prezydenta Andrzeja Dudy już dziś na Rynku w Zamościu
Następny artykułZAMOŚĆ: Ile firm skorzystało z tarczy antykryzysowej w ZUS?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments