Kino francuskie w “Stylowym”

0
233

Już 10 lipca 2020 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu rozpocznie się 11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. To dobra okazja aby obejrzeć osiem najciekawszych produkcji francuskich ostatnich lat. W zestawie filmów nie zabraknie wakacyjnych komedii, gwiazdorskiej obsady oraz pozytywnych historii, które wprawią widza w dobry nastrój. Francuska uczta filmowa w CKF Stylowy potrwa przez cały tydzień, do 16 lipca 2020. 

Przegląd otworzy „#tuiteraz” (10.07/19:30) –  niezwykle pogodny film podejmujący temat współczesnych internetowych znajomości, które nie znają wieku ani odległości. Magia tej komedii tkwi w prostocie, szczerości i lekkości, która napawa optymizmem. Twórcy zapowiadają, że po filmie opuścimy kino naładowani pozytywną energią.

„Prawdziwa miłość”(11.07/19:30) to nagrodzona na festiwalu w Wenecji historia ojca, który musi sam zająć się wychowaniem nastoletnich córek. Reżyserująca film Claire Burger, postanowiła w tej produkcji przeprowadzić eksperyment, łącząc aktorów zawodowych i niezawodowych, pochodzących z różnych regionów i klas społecznych. Film kręciła w swoim rodzinnym domu, gdzie spędziła całe dzieciństwo.

Najmłodsi widzowie nie powinni przegapić znakomitej francuskiej animacji zatytułowanej „Dilili w Paryżu”(12.07/14:00). To nagrodzona Cezarem dla najlepszego filmu animowanego, wciągająca gra terenowa po Paryżu z czasów Belle Époque! Filmowa scenografia powstała na bazie prawdziwych zdjęć Paryża, które Michel Ocelot wykonywał aż przez cztery lata.

„Czysta jak śnieg” (12.07/19:30) reż. Anne Fontaine, współczesna interpretacja baśni o Królewnie Śnieżce w wersji rock’n’roll z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej. Na ekranie pojawia się również Agata Buzek. Autorem muzyki jest wybitny francuski kompozytor Bruno Coulais, zdobywca m.in. Europejskiej Nagrody filmowej za ścieżkę dźwiękową do filmu „Pan od muzyki”.

„Synowie” (13.07/19:30) – świeże i czarujące kino. W swoim pierwszym pełnometrażowym filmie Félix Moati z czułością i humorem kreśli rodzinną kronikę, zabarwioną nutą melancholii. To opowieść o przeżywaniu kryzysu egzystencjalnego na trzech różnych etapach życia mężczyzny.

„Klub rozwodników”(14.07/19:30) – pełna błyskotliwie niepoprawnego humoru komedia o tym, że czasem rozwód to dopiero początek życia na pełnych obrotach! Grupa świeżo upieczonych singli z odzysku zakłada klub, w którym uczą się w pełni korzystać z uroków życia na wolności. Wreszcie bez ograniczeń! Ścieżkę dźwiękową napędzają hity legendarnej grupy KOOL AND THE GANG, która także pojawia się w filmie!

„Buntowniczki” (15.07/19:30) – brawurowa komedia, uwodząca czarnym humorem, którego nie powstydziłby się Quentin Tarantino! Jedną z cech charakterystycznych „Buntowniczek” jest umiejscowienie akcji w środowisku robotniczym, które jest raczej domeną francuskich dramatów obyczajowych i społecznych aniżeli komedii. To oda do kobiecej solidarności!

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? „Arab Blues” (16.07/19:30) przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Film w ciepłym i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii.

Szczegółowe informacje, sprzedaż biletów w kasie kina oraz online: www.stylowy.net

Bilet na jeden film: 20 zł (norm.), 17 zł (ulg.), 14 zł (przy zakupie biletów na więcej niż 3 filmy)

plakat2 Kino francuskie w

 

Poprzedni artykułZamojscy strażacy i policjanci wizytowali obóz harcerski
Następny artykuł“Miejsca” – wystawa fotografii Ewy Andrzejewskiej i Wojciecha Zawadzkiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments