Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

0
150
źródło: gov.pl/MSWiA

Akcja „Bitwa o wozy” towarzyszyć będzie również II turze wyborów prezydenckich. – ogłosił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński. Gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. 

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

Jak informuje MSWiA – „Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

W piątek, 3 lipca, 16 wójtów i burmistrzów z całej Polski otrzymało z rąk ministra Mariusza Kamińskiego promesy na zakup pojazdów w ramach pierwszej edycji „Bitwy o wozy”. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.

DO POBRANIA:

źródło: gov.pl/MSWiA

 

Poprzedni artykuł“Jan Zamoyski Hetman Wielki Koronny i Jego Dzieło”. Tę wystawę warto zobaczyć!
Następny artykułWyścig kolarski przejedzie przez nasz region. Szykują się utrudnienia!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments