Dlaczego jakość ubranka jest ważniejsza niż jego cena?

0
659

Kupując ubrania, niejednokrotnie zastanawiamy się, skąd biorą się różnice cenowe takich samych produktów w innych sklepach, oraz jakie dokładnie czynniki powodują, że jest ona taka nieproporcjonalna. Skąd czerpać odpowiedzi na te pytania i co zrobić, by nie przepłacić za dany produkt? W naszym artykule odpowiadamy na wszystkie nurtujące was pytania oraz próbujemy wytłumaczyć, dlaczego warto czasem zapłacić trochę wyższą kwotę, kupując ubrania dziecięce.

Ilość, czy jakość?

Na co zwracamy uwagę przy zakupie ubrań? Czy wolimy kupić większą ilość za mniejszą cenę, czy mniejszą za większą kwotę? A może sugerujemy się zupełnie innymi czynnikami robiąc zakupy? Odpowiedzi na pytanie, czy wolimy kupować rzeczy na ilość, czy na jakość, każdy powinien udzielić sobie indywidualnie.

Są osoby, które lubią mieć w swojej szafie duże ilości ubrań. Każdego dnia mają możliwość tworzenia nowych zestawów odzieżowych, którymi będą się wyróżniać spośród wszystkich. Są także osoby, które zarówno w szafie swojej, jak i dziecięcej, posiadają po kilka sztuk podstawowych ubrań. Łatwo jest im je łączyć, a dodatkowo nie mają większych problemów z utrzymaniem porządku w garderobie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewnie w nowych, nieznanych im zestawach kolorystycznych. W przypadku odzieży chłopięcej warto mieć zawsze pod ręką koszulę, która ładnie wygląda zarówno do eleganckich spodni, jak i szortów. Piękne, wykonane z wysokiej jakości materiałów koszule chłopięce znajdziesz w sklepie olalaKids. Niestandardowe połączenia ubrań mogą wyglądać niezwykle ciekawie.

Czy droższe zawsze oznacza lepsze?

Od lat utarła się zasada, że drogie ubrania są lepsze i mogą sobie na nie pozwolić jedynie osoby, które dobrze zarabiają. To, że bardzo tanie ubrania są kiepskie jakościowo, to fakt, o którym przekonał się chyba każdy w życiu. Nie oznacza to jednak, że droższe, rzeczywiście są tymi lepszymi produktami. Na jakość produktu wpływa wiele czynników, o których powiemy za chwilę. Aby sprawdzić, czy produkty danej marki odzieżowej są dobrej jakości, musimy je po prostu dotknąć, czy przymierzyć. Niekiedy na pierwszy rzut oka widać, czy ubrania są wykonane z dobrego materiału i czy nie poprują się po pierwszym użytkowaniu.

Aby przeczytać większą ilością artykułów, z których dowiedziesz się o naszych produktach, a także poznasz jakimi zasadami należy się kierować podczas wyboru stroju dla dziecka na specjalną okazję, zapraszamy na naszego bloga z poradami na temat odzieży dziecięcej. 

jakosc ubranek dla dzieci 2 Dlaczego jakość ubranka jest ważniejsza niż jego cena?

Jakie czynniki składają się na cenę końcową?

Cena końcowa produktu zależna jest od wielu czynników. Oczywiście mogą się one różnić, ponieważ każdy producent, czy wykonawca pobiera inne prowizje oraz płaci inne podatki. Niestety nie mamy wpływu na koszta poszczególnych etapów produkcji odzieży.

Jakie zatem czynności/rzeczy mają znaczący wpływ na cenę końcową? Zaliczamy do nich:

– rodzaj tkaniny,

– szycie,

– wzory, konstrukcje,

– próbne modele,

– dodatki krawieckie,

– pakowanie, wysyłka,

– marża sklepów,

– VAT, podatki itd

– dodatkowe koszta, np. sesje zdjęciowe, reklamy produktów.

Oczywiście wszystkie te czynniki są zmienne. Koszta dużego nakładu kolekcji wychodzą znacznie taniej, niż pojedyncze, rzadko spotykane modele ubrań, które często muszą być dodatkowo poprawiane i ulepszane.

jakosc ubranek dla dzieci 3 Dlaczego jakość ubranka jest ważniejsza niż jego cena?

Gdzie najlepiej kupować ubrania?

Ubrania możemy kupować w wielu miejscach. Mogą to być butiki, sklepy w centrach handlowych, aukcje i sklepy internetowe, targi miejskie, a nawet second-handy. W każdym punkcie znajdziemy inne ubrania, różnej jakości oraz o innej cenie. Miejsce, w którym kupujemy odzież, powinno być wybrane indywidualnie. Każdy bowiem ma inne upodobania modowe oraz możliwości pieniężne.

Co zrobić, jeśli nas nie stać na nowe ubrania?

Coraz częściej wybieranym miejscem do zakupu ubrań są sklepy z odzieżą używaną. Nie korzystają z nich osoby, które szukają oszczędności, lecz coraz częściej przez znane osobistości, np. modelki, które starają się promować życie zgodne z naturą. Chodzi o coraz częściej nagłaśniane problemy związane z zanieczyszczeniem planety oraz masowej produkcji śmieci. Kupując używane ubrania, które bardzo często są w naprawdę dobrym stanie, nie tylko oszczędzamy dużą kwotę pieniężną, ale także przyczyniamy się do zmniejszenia wytwarzania odpadów, które nie wpływają korzystnie na ziemię.

 

 

 

Poprzedni artykułKolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo na PKP LHS
Następny artykułPobił 73-letnią matkę i skradł jej pieniądze
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments