3 niebezpieczne wypadki jednego dnia

0
311

Niezachowanie bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem było przyczyną dwóch zdarzeń, do których doszło wczoraj na drogach krajowych powiatu zamojskiego. Kolejne spowodowane było nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o ostrożność i skupienie uwagi na drodze.

Wczoraj rano przez kilka godzin droga krajowa nr 74 w Kalinowicach była zablokowana, a  podróżujący  musieli skorzystać ze zorganizowanych objazdów. Powodem utrudnień było zderzenie trzech samochodów osobowych, do którego doszło kilkanaście minut po godzinie 7 rano.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 52-letni mieszkaniec gminy Sitno jadąc w kierunku Zamościa nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym autem i uderzył w skodę,kierowaną przez 59-latka z tej samej gminy. Następnie siła uderzenia przesunęła skodę, która uderzyła w stojący przed nią pojazd również marki Skoda, którym kierowała 55-letnia mieszkanka gminy Zamość. Tuż przed zderzeniem 55-latka zatrzymała się na DK 74 ponieważ zamierzała skręcić w lewo, jednak musiała poczekać ponieważ z przeciwka jechały inne samochody.

Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła 55-latkę. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich trzech pojazdów, ponieważ nie nadawały się one do dalszej bezpiecznej jazdy.

Kilka godzin później na DK 17 w miejscowości Podkrasne z tych samych przyczyn również doszło do zdarzenia drogowego. Tutaj 35-latek z Krasnegostawu kierując fordem nie zachował bezpiecznej odległości i zderzył się z jadącym przed nim oplem. Do szpitala przewieziono 23-letniego zamościanina kierującego oplem oraz podróżującą z nim kobietę. Na szczęście i w tym przypadku skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Kierowcy byli trzeźwi. Za popełnione wykroczenie drogowe 35-latek otrzymał mandat.

Natomiast wieczorem, po godzinie 20 w Zamościu na skrzyżowaniu 45-latek z Zamościa kierując volkswagenem wyjeżdżając z ul. Królowej Jadwigi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Dzieci Zamojszczyzny kierującej BMW. Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła 45-latka oraz kierującą BMW – 22-letnią mieszkankę gminy Stary Zamość. I w tym przypadku uczestnicy kolizji mieli dużo szczęści, skończyło się, bowiem na niegroźnych potłuczeniach. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że oboje byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny volkswagena. Szczegóły kolizji ustalają policjanci.

W tych przypadkach uczestnicy kolizji mieli dużo szczęścia. Ze zdarzeń wyszli z niegroźnymi potłuczeniami. Uszkodzone zostały jedynie samochody. Jednak każde zdarzenie na drodze niesie ryzyko, ktoś może mieć mniej szczęścia, stracić zdrowie a nawet życie. Dlatego też tak ważne na drodze są bezpieczne zachowania. Będąc uczestnikiem ruchu stosujmy się do przepisów i znaków drogowych, zachowajmy czujność i przewidujmy zagrożenia.

D.K-B.

Źródło: Zamojska Policja

img 0399 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0398 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0390 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0388 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0387 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0386 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia img 0385 3 niebezpieczne wypadki jednego dnia

Poprzedni artykułBajkowe Lato w CKF “Stylowy”
Następny artykuł“Jan Zamoyski Hetman Wielki Koronny i Jego Dzieło”. Tę wystawę warto zobaczyć!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments