“Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” – wystawa w Centrum “Synagoga”

0
194

Od 1 lipca 2020 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, przy ul. Pereca 14 w Zamościu prezentowana jest wystawa „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce.

Wystawa opowiada historię piętnaściorga żydowskich dzieci, urodzonych w latach 1939 – 1942. Dzięki poświęceniu swoich żydowskich rodziców oraz odwadze nowych, polskich opiekunów udało im się przeżyć horror Zagłady. Teraz opowiadają nam swoje historie oraz tajemnice skrywane przez lata.

Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce. Sponsorem projektu jest Fundacja im. Róży Luksemburg, która udostępniła nam wystawę. Po raz pierwszy ekspozycja była prezentowana w 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ze względu na trwające zagrożenie epidemiologiczne, zrezygnowano z organizacji wernisażu w tradycyjnej postaci. Centrum Synagoga zaprasza jednak wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty wystawy, który odbędzie się 9 lipca 2020 o godz. 17:15. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy przypominają o obowiązku noszenia maseczek.

plakat 3

Poprzedni artykułSporo nowych ofert pracy w Zamościu i regionie
Następny artykułKierowca BMW uderzył w betonowy słup.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments