w , ,

Niebawem rusza 45. Zamojskie Lato Teatralne. To będzie wyjątkowa edycja

- reklama-
14 / 100 Punktacja SEO

Tegoroczna 45. edycja Zamojskiego Lata Teatralnego, ze względu na trwający stan epidemii będzie inna niż dotychczasowe. Przedstawienia będą odbywały się raz w tygodniu, ale za to przez niemal przez całe lato. Wszystkie spektakle wystawiane będą w plenerze. Wstęp na nie będzie bezpłatny, jednak trzeba będzie wcześniej pobrać wejściówkę i wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia.

Szczegóły 45. edycji ZLT, przedstawiono podczas czwartkowej (2.07) konferencji prasowej w Zamojskim Domu Kultury. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezydent Miasta Zamość Piotr Zając, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski, Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury Janusz Nowosad i Kierownik Programowy ZLT Grażyna Kawala.

Tegoroczne Zamojskie Lato Teatralne wystartuje 15 lipca. Spektakle odbywać się będą raz w tygodniu – w środy. Wyjątkiem będzie ostatni spektakl, który zaplanowano na sobotę, 12 września. 

– Kluczem programowym tegorocznego Lata Teatralnego jest  440. Rocznica powstania Miasta Zamościa. Zagramy dla Państwa siedem spektakli zawodowych oraz dwa wydarzenia muzyczne. Spektakle będą wystawiane w przestrzeni miejskiej: na Rynku Wielkim, Rynku Wodnym oraz Parku Miejskim – sięgamy tym samym do korzeni Lata Teatralnego, ponieważ pojawiają się tylko wydarzenia plenerowe – mówi Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, Janusz Nowosad.

Kolejną inspiracją tegorocznej edycji obok 440 – lecia Zamościa, jest jubileusz 45- lecia ZLT. Te inspiracje są kluczem programowym. Staraliśmy się nawiązywać do tradycji teatralnych Miasta i ZLT. Spektakle są różnorodne. Trzy z nich będą typowo uliczne. Będą również dwa wydarzenia muzyczne. Rozpoczniemy „Szachami” czyli spektaklem, który był ostatnim wydarzeniem artystycznym przed II Wojną Światową, odbył się w lipcu 1939 roku, były to Żywe Szachy. Zakończymy inscenizacją przygotowaną przez Zamościanina. Bardzo zapraszamy na wszystkie wydarzenia – dodaje kierownik programowy ZLT, Grażyna Kawala.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia 45. ZLT będzie można pobrać od 6 lipca w ZDK. Dodatkowo trzeba będzie wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Wymogi sanitarne narzucą też organizację widowni. Miejsca do siedzenia będą w stosownej odległości i nie będzie ich można przesuwać. Jeśli przepisy do tej pory się nie zmienią, konieczne będzie także badanie temperatury widzów przed spektaklem. Wymagane będzie także zakrywanie nosa i ust. Od 17 lipca w związku z nowymi przepisami nakaz noszenia maseczek podczas oglądania spektaklów nie będzie obowiązkowy, zwiększy się też liczba osób, nadal obowiązkowe pozostanie jednak zachowanie dwumetrowego dystansu społecznego.

 

Program Tegorocznego 45.Zamojskiego Lata Teatralnego:

15. lipca –  Szachy – Balet Cracovia Danza w Krakowie, godz. 20.00, Rynek Wielki

22. lipcaWiśniowy sad – Teatr Latarnia w Białymstoku, godz. 20.00, Park Miejski

- reklama-

29. lipca Lament na placu Konstytucji – Teatr Polonia w Warszawie, godz. 21.00, Rynek Wodny

5. sierpnia Makbet – Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, godz. 18.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

12. sierpnia L`Estrada – Teatr Na Walizkach we Wrocławiu, godz. 18.00, Rynek Wielki

19. sierpnia- Komendianci – Teatr Pantomimy Mimo w Warszawie, godz. 20.30, Rynek Wielki

26. sierpniaZaginiony Zamość- koncert piosenek klezmerskich- Marta Bizoń z Zespołem, godz. 20.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

2. wrześniaMuzyka grecka „Rebetico”- Jorgos Skolias & Jarosław Bester,  godz. 20.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

12. wrześniaZagłada – Fundacja Banina z Lublina, godz. 19.30, Park Miejski

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

owp wysz 0725 Na płycie Rynku Wielkiego zaparkuje legenda motoryzacji (Dużo zdjęć)

Na płycie Rynku Wielkiego zaparkuje legenda motoryzacji (Dużo zdjęć)

68 170419 mo2 Szczęśliwy finał poszukiwań 67- latka

Szczęśliwy finał poszukiwań 67- latka