Niebawem rusza 45. Zamojskie Lato Teatralne. To będzie wyjątkowa edycja

0
482

Tegoroczna 45. edycja Zamojskiego Lata Teatralnego, ze względu na trwający stan epidemii będzie inna niż dotychczasowe. Przedstawienia będą odbywały się raz w tygodniu, ale za to przez niemal przez całe lato. Wszystkie spektakle wystawiane będą w plenerze. Wstęp na nie będzie bezpłatny, jednak trzeba będzie wcześniej pobrać wejściówkę i wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia.

Szczegóły 45. edycji ZLT, przedstawiono podczas czwartkowej (2.07) konferencji prasowej w Zamojskim Domu Kultury. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezydent Miasta Zamość Piotr Zając, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski, Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury Janusz Nowosad i Kierownik Programowy ZLT Grażyna Kawala.

Tegoroczne Zamojskie Lato Teatralne wystartuje 15 lipca. Spektakle odbywać się będą raz w tygodniu – w środy. Wyjątkiem będzie ostatni spektakl, który zaplanowano na sobotę, 12 września. 

– Kluczem programowym tegorocznego Lata Teatralnego jest  440. Rocznica powstania Miasta Zamościa. Zagramy dla Państwa siedem spektakli zawodowych oraz dwa wydarzenia muzyczne. Spektakle będą wystawiane w przestrzeni miejskiej: na Rynku Wielkim, Rynku Wodnym oraz Parku Miejskim – sięgamy tym samym do korzeni Lata Teatralnego, ponieważ pojawiają się tylko wydarzenia plenerowe – mówi Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, Janusz Nowosad.

Kolejną inspiracją tegorocznej edycji obok 440 – lecia Zamościa, jest jubileusz 45- lecia ZLT. Te inspiracje są kluczem programowym. Staraliśmy się nawiązywać do tradycji teatralnych Miasta i ZLT. Spektakle są różnorodne. Trzy z nich będą typowo uliczne. Będą również dwa wydarzenia muzyczne. Rozpoczniemy “Szachami” czyli spektaklem, który był ostatnim wydarzeniem artystycznym przed II Wojną Światową, odbył się w lipcu 1939 roku, były to Żywe Szachy. Zakończymy inscenizacją przygotowaną przez Zamościanina. Bardzo zapraszamy na wszystkie wydarzenia – dodaje kierownik programowy ZLT, Grażyna Kawala.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia 45. ZLT będzie można pobrać od 6 lipca w ZDK. Dodatkowo trzeba będzie wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Wymogi sanitarne narzucą też organizację widowni. Miejsca do siedzenia będą w stosownej odległości i nie będzie ich można przesuwać. Jeśli przepisy do tej pory się nie zmienią, konieczne będzie także badanie temperatury widzów przed spektaklem. Wymagane będzie także zakrywanie nosa i ust. Od 17 lipca w związku z nowymi przepisami nakaz noszenia maseczek podczas oglądania spektaklów nie będzie obowiązkowy, zwiększy się też liczba osób, nadal obowiązkowe pozostanie jednak zachowanie dwumetrowego dystansu społecznego.

 

Program Tegorocznego 45.Zamojskiego Lata Teatralnego:

15. lipca –  Szachy – Balet Cracovia Danza w Krakowie, godz. 20.00, Rynek Wielki

22. lipcaWiśniowy sad – Teatr Latarnia w Białymstoku, godz. 20.00, Park Miejski

29. lipca Lament na placu Konstytucji – Teatr Polonia w Warszawie, godz. 21.00, Rynek Wodny

5. sierpnia Makbet – Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, godz. 18.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

12. sierpnia L`Estrada – Teatr Na Walizkach we Wrocławiu, godz. 18.00, Rynek Wielki

19. sierpnia- Komendianci – Teatr Pantomimy Mimo w Warszawie, godz. 20.30, Rynek Wielki

26. sierpniaZaginiony Zamość- koncert piosenek klezmerskich- Marta Bizoń z Zespołem, godz. 20.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

2. wrześniaMuzyka grecka “Rebetico”- Jorgos Skolias & Jarosław Bester,  godz. 20.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim

12. wrześniaZagłada – Fundacja Banina z Lublina, godz. 19.30, Park Miejski

 

 

Poprzedni artykułNa płycie Rynku Wielkiego zaparkuje legenda motoryzacji (Dużo zdjęć)
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań 67- latka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments