Konferencja prasowa dotycząca gospodarki odpadami [WIDEO]

0
578

We wtorek (30.06.2020 r) na terenie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu odbyła się konferencja prasowa dotycząca gospodarki odpadami. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wzięła Małgorzata Bzówka – prezes Zarządu Spółki PGK oraz Kierownik RZZO w Dębowcu – Piotr Spalony.

Podczas spotkania poruszono problemy dotykające całą branżę odpadową między innymi w zakresie zagospodarowania frakcji palnej z odpadów komunalnych tzw. paliwa alternatywnego (RDF) oraz prawidłowego sortowania odpadów przez mieszkańców.

W trakcie spotkania przedstawiono plany inwestycyjne Spółki na najbliższe lata, w szczególności te dotyczące projektu pn. „Zwiększenie efektywności przetwarzania odpadów komunalnych w Regionie Zamość w zakresie recyklingu i odzysku poprzez modernizację instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu” realizowanego przy wsparciu środków zewnętrznych pozyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Całkowita wartość projektu to 20.042.644,01 zł, a wartość dofinansowania wynosi 11.133.712,62 zł.

źródło: PGK Zamość

 

Poprzedni artykułZamość: Na Starym Mieście szykują się duże remonty
Następny artykułZ ostatniej chwili. Zderzenie 3 aut
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments