Poseł Jarosław Sachajko za radykalnym obniżeniem stawek podatku VAT [FILM]

0
484
- reklama-

Poseł Jarosław Sachajko poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Zamościu, że Klubu Parlamentarny Koalicja Polska PSL Kukiz’15 złożył w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy zakładający wprowadzenie tymczasowej obniżki stawek VAT od 1 lipca bieżącego roku do końca 2020 r. Jak wytłumaczył – chodzi o obniżenie stawki podstawowej podatku VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz stawki obniżonej podatku z 8 proc. do 5 proc. Tego rodzaju obniżenie stawek VAT oznaczałoby, że Polska miałaby najniższe w Unii Europejskiej stawki VAT.

W uzasadnieniu projektu zapisano, że „obniżka VAT ma na celu skompensowanie strat, jakie ponieśli Polacy w związku z decyzją rządu o „zamknięciu gospodarki” podyktowaną pandemią choroby COVID-19 wywołanej przez nowego koronawirus SARS-CoV-2„.

Jak argumentują pomysłodawcy projektu: „W obliczu kryzysu COVID – 19, obniżenie stawek VAT do końca 2020 r. zostało wprowadzone już przez szereg państw Unii Europejskiej. Powszechną obniżkę stawek VAT od 1 lipca do końca 2020 r. przyjęły Niemcy, natomiast Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Portugalia oraz Rumunia przegłosowały punktowe obniżki stawek VAT na wybrane towary i usługi. W wielu krajach UE obniżka VAT jest na etapie legislacyjnym lub w fazie konsultacji.”

Poniżej wideorelacja z konferencji Posła Jarosława Sachajko.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments