Potrącenie dziecka. 6 – latek najprawdopodobniej wbiegł na przejście dla pieszych.

0
1573
fot. KPP Biłgoraj
- reklama-

Wczoraj tuż po godzinie 16 w miejscowości Łukowa (pow. biłgorajski) 6 letnie dziecko z najprawdopodobniej wbiegło na przejście dla pieszych. Tam doszło do potrącenia przez kierującego citroenem. Dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy. Szczegółowy przebieg wypadku z udziałem osoby pieszej wyjaśniają policjanci.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 16:00 w miejscowości Łukowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 6 letnie dziecko z gminy Łukowa wbiegło na przejście dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia. Dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Jak ustalili policjanci kierujący citroenem  mieszkaniec gminy Łukowa był trzeźwy.  Szczegółowy przebieg wypadku z udziałem osoby pieszej wyjaśniają policjanci.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają – rozwaga na drodze dotyczy nie tylko kierowców, ale wszystkich użytkowników dróg, w tym pieszych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może skończyć się tragicznie. Wielu niebezpiecznych zdarzeń można uniknąć stosując się do elementarnych zasad ruchu drogowego!

źródło: KPP Biłgoraj

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments