Otwarcie wystawy Stanisława Orłowskiego „Zamość i teatr” [FOTORELACJA]

0
330

Wczoraj (17 czerwca 2020r.) w Galerii Fotografii „Ratusz” (Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej) odbyło się kameralne z powodu obostrzeń, ale bardzo uroczyste otwarcie wystawy fotografii Stanisława Orłowskiego pt. „Zamość i teatr”. Ciepłe słowa o autorze wystawy padły z ust Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka i  Dyrektora Zamojskiego Domu Kultury Janusza Nowosada.

Inspiracją wystawy jest 45 Zamojskie Lato Teatralne i 440. rocznica wydania aktu lokacyjnego Zamościa. Stanisław Orłowski wybrał ze swojego przebogatego zbioru kilka zdjęć współczesnego Zamościa oraz kilkanaście ujęć spektakli Zamojskiego Lata Teatralnego, często wpisanych w tkankę miasta.

Stanisław Orłowski był przez 51 lat prezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, od założenia w 1961 do 2012 roku. Zamościanin z urodzenia, zamieszkania i umiłowania.
Całe zawodowe życie poświęcił zabytkom Zamościa, pracując m.in. w Pracowniach Konserwacji Zabytków. Przez wiele lat był także aktywnym działaczem towarzystw krajoznawczo – turystycznych. No i fotografuje. Pana Stanisława interesuje głównie fotografia krajoznawcza i rodzajowa, utrwala aparatem architekturę i ludzi, zawsze z pasją i wrażliwością zapisując rzeczywistość.

Wystawa „Zamość i teatr” będzie dostępna do 9 lipca 2020, a tydzień później odbędzie się pierwszy spektakl 45 Zamojskiego Lata Teatralnego.

Fot. Mirosław Chmiel

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments