w ,

Zamość: Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania

fot. KMP Zamość
- reklama-

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego 52-latek nie stracił życia w pożarze. Mundurowi byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi. Kiedy dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu jest mężczyzna natychmiast wyważyli drzwi. Poszkodowany leżał na podłodze. Wynieśli go z mieszkania i przekazali załodze karetki pogotowia.

W nocy z soboty na niedzielę na osiedlu Peowiaków doszło do groźnego pożaru mieszkania w domu wielorodzinnym. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe.

Dwa patrole z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zamojskiej komendy były na miejscu jako pierwsze. Zauważyli płomienie wydostające się z mieszkania na drewnianą konstrukcję dachu pokrytego papą. Kiedy policjanci, st. sierż. Łukasz Świrk, st. post. Przemysław Sołoducha, st. sierż. Radosław Cieplak oraz sierż. Michał Wojtowicz, od sąsiadów dowiedzieli się, że w palącym się mieszkaniu może być mężczyzna, bez chwili zawahania wyważyli drzwi. W zadymionym pomieszczeniu na podłodze zauważyli leżącego mężczyznę. Natychmiast wynieśli nieprzytomnego 52-latka na zewnątrz i przekazali go przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala z podejrzeniem zatrucia dymem. Do szpitala trafił także podtruty gazami pożarniczymi 64-latek z sąsiedniego mieszkania.

Akcję ratowniczo-gaśniczą prowadziło 3 zastępy strażaków z Państwowej Staży Pożarnej w Zamościu. Strażacy po ugaszeniu pożaru sprawdzili również pomieszczenia pod kątem dalszego zagrożenia pożarowego.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa wykonali oględziny miejsca pożaru. Dokładny przebieg zdarzenia, jego okoliczności oraz przyczyny pożaru wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

- reklama-

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego ratując mężczyznę wykazali się niezwykłą odwagą. Bez wahania weszli do palącego się zadymionego mieszkania. Dzięki ich natychmiastowej reakcji 52-latek nie stracił życia w pożarze.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

spoleczniak Zamojski "Społeczniak" najlepszym liceum na Lubelszczyźnie według rankingu Newsweeka!

Zamojski “Społeczniak” najlepszym liceum na Lubelszczyźnie według rankingu Newsweeka!

zrzut ekranu 2020 06 16 o 10 11 55 UWAGA, trwają roboty drogowe na ul. Kilińskiego!

UWAGA, trwają roboty drogowe na ul. Kilińskiego!