Kobiety padły ofiarą kieszonkowców na giełdzie w Mokrem

0
1552
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
GAIA

O tym, jak łatwo paść ofiarą kieszonkowców przekonały się dwie kobiety, które robiąc zakupy na giełdzie w podzamojskiej m. Mokre straciły portfele, pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o ostrożność oraz czujność.

Licznie odwiedzana przez kupujących cotygodniowa niedzielna giełda towarowa w podzamojskiej miejscowości Mokre niestety przyciąga również złodziei. Kieszonkowcy wykorzystując chwilową nieuwagę i roztargnienie kupujących dokonują kradzieży portfeli, pieniędzy i innych cennych przedmiotów. Wczoraj podczas zakupów na giełdzie dwie kobiety padły ofiarą kieszonkowców. Chwila nieuwagi dla 59-letniej mieszkanki gm. Izbica zakończyła się utratą portfela z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie ponad 300 zł. W podobnych okolicznościach portfel, 500 zł, dowód osobisty i kartę bankomatową straciła 54-letnia mieszkanka gm. Łopiennik Górny.

Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o rozwagę. Pamiętajmy, że każdy może paść ofiarą złodziei kieszonkowych. Istnieją jednak sposoby, żeby się przed nimi ustrzec. Nie kuśmy losu swoim nieostrożnym i nierozważnym postępowaniem. Bądźmy przewidujący i pamiętajmy, że robiąc zakupy portfel i torebkę zawsze należy mieć zamknięte, możliwie blisko ciała, najlepiej w zasięgu wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. „sztuczny tłok” – często sami kieszonkowcy tworzą „zamieszanie”, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments