Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA)

8
401

Dużo szczęścia mieli uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu w Kalinowicach. Przecinający krajówkę kierowca volkswagena nie zareagował na znak STOP, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z kierującym pojazdem m. Renault. Pojazdy zostały poważnie uszkodzone, ale uczestnicy wyszli ze zdarzenia z niegroźnymi potłuczeniami. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o przestrzeganie znaków i przepisów drogowych.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Kalinowicach na drodze krajowej nr 17. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 23-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego kierując volkswagenem jechał od strony m. Pniówek dojeżdżając do skrzyżowania z DK 17 nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na krajówkę uderzając w jadący tamtędy od strony Zamościa pojazd marki Renault. W wyniku zderzenia renault przesunęło się poza jezdnię niszcząc ogrodzenie posesji. Siła uderzenia byłą tak duża, że z volkswagena wypadł silnik, natomiast pojazd uderzył w uliczną latarnię.

Do szpitala zostali przewiezieni kierowca i pasażerka volkswagena oraz kierujący renault 54-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Po wykonanych badaniach opuścili placówkę służby zdrowia, na szczęście poza niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów, ponieważ nie nadawały się one do dalszej bezpiecznej jazdy. 23-latkowi zostały zatrzymane także uprawnienia do kierowania pojazdami.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe droga była zablokowana, podróżujących tamtędy policjanci kierowali na zorganizowane objazdy.

Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że zbliżając się do skrzyżowania zawsze należy upewnić się, która z dróg jest drogą z pierwszeństwem przejazdu. Zawsze należy również stosować się do znaków drogowych. Czujność i wytężoną uwagę powinniśmy zachować zwłaszcza poruszając się po terenie, który nie jest nam znany. Ostrożność na drodze uchroni nas od zdarzeń w czasie, których ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie.

D.K-B.

Źródło: Zamojska Policja

img 9469 2 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9469 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9467 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9472 2 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9468 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9470 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9471 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) img 9472 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA) 1s34 Zderzenie Volkswagena z Renault zablokowało skrzyżowanie w Kalinowicach (ZDJĘCIA)

 

- reklama-
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments